İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Maslak Mahallesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Sarıyer/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 22 Mart 2017 / 269

Denizcilik Fakültesi

1884 yılında “Leyli Tüccar Kaptan Mektebi” adıyla kurulan fakülte, 1992 yılında bugünkü adını aldı. Fakülte, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde verdiği eğitimle denizcilik sektörünün hem bilimsel araştırma hem de uzman personel ihtiyacını karşılamaktadır. Mezunlar, ulusal ve uluslararası filolarda kolaylıkla ve cazip koşullarda iş sahibi olmaktadır. 

Bölümler

Gemi  Makineleri İşletme Mühendisliği


Türk ticari denizcilik eğitimi ananeleri doğrultusunda ast-üst ilişkilerini içeren öğretim programına, tüm öğrenciler üniformalı olarak devam etmektedir.  Mezunlar; denizcilik şirketlerinde genel müdürlük, işletme müdürlüğü, teknik müdürlük, makine enspektörlüğü, tersanelerde sigorta teknik hizmetleri, gemi tamir bakım onarım hizmetleri operatörlüğü ve yöneticilik, uluslararası filolarda ise başmühendis olarak çalışmaktadır.

Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisliği


Türk ticari denizcilik eğitimi ananeleri doğrultusunda ast-üst ilişkilerini içeren öğretim programına, tüm öğrenciler üniformalı olarak devam etmektedir.  
Mezunlar; denizcilik  şirketlerinde genel müdürlük, işletme müdürlüğü, teknik müdürlük, güverte enspektörlüğü, personel enspektörlüğü gibi görevler üstlenmekte, klavuzlu kaptanlık, gemi trafik hizmetleri operatörlüğü, uluslararası veya ulusal filolarda uzak yol kaptanlığı yapabilmektedir.


 Prof. Dr. Oğuz Salim Söğüt- Dekan

“Fakültemiz, emniyet ve güvenle, Türk bayrağını ay ve yıldızların görünebildiği her yerde dalgalandıran, evrensel değerlerle donanmış denizcileri, en ileri denizcilik teknolojileri ile donatılmış üniversite ortamında, geleceğin rota çizicileri olarak yetiştirir. Türkiye’nin geçmişten geleceğe lider denizcilik eğitim kurumudur.”

Özellikler
Nidal Nur

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar