İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Ticaret Üniversitesi, İstanbul, Örnektepe Mahallesi, Beyoğlu, Türkiye
Yayınlanan 14 Mayıs 2017 / 191
Kategori : Üniversite
Tel : 444 0 413
Website : Websiteye Git
İletişim Devrimi XXI. Yüzyılı başlatan bir dönemeç olarak tanımlanmaktadır. Küresel toplumun post-modern bir çağa geçiş yaptığı bugünlerde sıradan bir yeryüzü sakininin dahi yeni iletişim teknolojilerine ayak uydurabilmesi zorunluluk halini almıştır. Günümüz “zamanının ruhu” ise ülkemizdeki gençlere bu çağdaş zihinsel donanıma sahip olabildiği ve uyum sağlayabilen inovatif çalışmalar üretebildiği ölçüde yeni istihdam alanları sunabilmektedir.

İletişimin her şeyden önce “insan olma ve ona saygı duyma değerinden”  geçtiğini bilen ve bu değer ölçüsünde faaliyet göstereceği alanlarda “insan” odaklı çalışmalar üretebilecek, iletişim etiğine duyarlı iletişimciler yetiştirmeyi hedefleyen İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi, iletişim alanında nitelikli eğitimi ve öğretim üyesi kadrosu ile kaliteli, alanında yetkin iletişim uzmanları yetiştirmeyi ve bu alanda ismi ve öğrencileri ile fark yaratan bir üniversite olmayı hedeflemektedir.

Fakültemiz, kuram ve uygulamayı bir arada sunan disiplinler arası bir perspektifle hazırlanmış olan eğitim anlayışını tüm bölümlerimizdeki müfredatlarına yansıtmış durumdadır. Ayrıca kuramsal bilginin desteklendiği TİFMEDYA (İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya Merkezi), Halkla İlişkiler ve Reklam Atölyeleri, Montaj Odası, Fotoğraf Stüdyosu, Radyo Stüdyosu, gerçek çekim efektlerine imkân tanıyan televizyon ve film stüdyosu, reji odası ve Mac bilgisayarlarıyla donatılmış laboratuvarları projelerin uygulanma başarısının yakalandığı alanlar olarak bünyemizde yer almaktadır. Öğrencilerimiz tarafından düzenli aralıklarla çıkarılan İtalik dergimiz ve Gazetem ise bu emeğin somut çıktıları ve fakültemizin önemli değerleridir.

Bununla birlikte İTO desteği ile ve yapılan protokollerle üniversite-sektör işbirlikleri ile sektör istihdamına katkı sağlanmakta, buradaki deneyimlerden yararlanılmakta;  bu alanda nitelikli bireyler yetiştirmeye çalışmaktadır. İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi olarak öğrencilerimizi kendini ve yeteneklerini bilen,  bu alanda kendini geliştirme becerisine sahip olan, sektör ihtiyaçlarına cevap verecek ve mesleği doğrultusunda öngörülerde bulunarak dijital çağın gereksinimine uygun projeler geliştirecek nitelikte bireyler olarak geleceğin iletişim dünyasına hazırlıyoruz. 

Biz İstanbul Ticaret Üniversitesi’ndeyiz.
Bekleriz!

 

Prof. Dr. Mim Kemal Öke
İletişim Fakültesi Dekan V.
İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi
Kategori : Üniversite
Tel : 444 0 413
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar