İstanbul Ticaret Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu Ticaret Üniversitesi, İstanbul, Örnektepe Mahallesi, Beyoğlu, Türkiye
Yayınlanan 16 Mayıs 2017 / 149
Kategori : Üniversite
Tel : 444 0 413
Website : Websiteye Git

Genel Bilgi

  • Üniversitemizin İngilizce hazırlık programında verilen eğitim-öğretimin amacı; öğrencilere kayıtlı oldukları lisans programlarının ön gördüğü İngilizce ders ve diğer öğrenme etkinliklerini takip edebilme ve derslerle ilgili her türlü yayını izleyebilme, seminer ve tartışmalara etkin olarak katkıda bulunabilme, mesleki ve sosyal hayatta gerekli olan İngilizce yazılı ve sözlü iletişimi kurabilme yetkinliğini kazandırmaktır.
  • Öğrencilerimiz lisans eğitimleri esnasında da akademik İngilizce öğretimlerine devam edecek ve lisans sonrasında geldikleri seviye ile uluslararası alanda yüksek lisans ve doktora programlarına da devam edebileceklerdir. Ayrıca üniversitemizde İngilizce yeterlilik arayan yüksek lisans ve doktora programlarında da, adaylar İngilizce hazırlık programından  edindikleri dil seviyeleriyle  eğitim alabileceklerdir.
  • İngilizce Hazırlık Programımız birbirleriyle ön koşulluluk ve tamamlayıcılık ilişkileri ile bağlı 5 dil seviyesi içeren bir kur sistemine sahiptir. Ancak, aslında bu kur sistemini 4 dil seviyesi üzerinden de değerlendirmek mümkündür. Zira, dil seviye gruplarımızın en başında yer alan 2 hafta süreli “Başlangıç (Starter)” programımız hiç İngilizce bilmeyen öğrencilerimiz (0 düzey) içindir ve bir kur olarak İngilizce Hazırlık Programımızda adlandırılmaz. “Başlangıç (Starter)” programı sonrasında aslında esas kur sistemimiz devreye girer ve her biri 8 haftadan oluşan 1., 2., 3., ve 4. kurlar sırasıyla birbirlerini takip ederler. Öğrencilerimiz her kurda haftada 20 saat ders alırlar (ilgili kur dahilinde gerçekleştirilen tüm sınavlar ders saati kapsamında değerlendirilir) ve her kur için %90 derse devam zorunluluğu vardır. 
  • Öğrencilerimiz 1. kurda genel amaçlı (Sosyal) İngilizce, 2. kurda hem genel hem de akademik İngilizce, 3. ve 4. kurlarda ise tamamen akademik İngilizce ağırlıklı; tüm dilsel becerilerin (okuma, yazma, dinleme ve konuşma) birbirleriyle entegre bir şekilde sunulduğu bir öğretimsel tasarım çerçevesi içinde derslerini alırlar.
  • Programda sabah ve öğleden sonra olmak üzere ikili bir eğitim uygulanır. Hangi seviye ya da seviyelerin sabah hangilerinin öğleden sonra olacağı İngilizce Hazırlık Programı tarafından belirlenir. Her bir kur dönemi sonunda (session) sabah ve öğleden sonra grupları yer değiştirirler. (İngilizce Hazırlık Programı, sabah ve öğleden sonra gruplarının oluşturulmasında her türlü farklı uygulama ya da değişiklik hakkını saklı tutar. Öğrenci talepleri kesinlikle dikkate alınmaz.)
  • Her kurda günde 4 ve haftada toplam 20 saat ders gerçekleştirilmektedir. İlgili kur kapsamında yapılan tüm ölçme ve değerlendirme organizasyonları toplam ilgili program ders saatleri içinde değerlendirilmektedir.
  • Sabah dersleri Pazartesi – Perşembe günleri arasında saat 08.30’da başlar ve 12.30’da sona erer. Cuma günleri ise sabah 08.00’de başlar ve 12.00’de sona erer. Öğleden sonra dersleri ise Pazartesi- Perşembe günleri arasında saat 12.45’de başlar ve 16.45’de sona erer. Cuma günleri ise 13.45’de başlar ve 17.45’de sona erer.
İstanbul Ticaret Üniversitesi İngilizce Hazırlık Okulu
Kategori : Üniversite
Tel : 444 0 413
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar