İstanbul Ticaret Üniversitesi Özel Hukuk Programı Ticaret Üniversitesi, İstanbul, Örnektepe Mahallesi, Beyoğlu, Türkiye
Yayınlanan 14 Mayıs 2017 / 104
Kategori : Üniversite
Tel : 444 0 413
Website : Websiteye Git

Özel Hukuk Yüksek Lisans Programı, öğrencilerin özel hukukun temel kavramlarını ve özel hukuk alanındaki ulusal ve uluslararası gelişimleri kavrayabilmelerini amaçlamaktadır. Bu bağlamda özellikle, uygulamada ortaya çıkan yeni hukuksal sorunların tanımlayabilmesi, sorunların çözümü için gerekli olan metod ve kaynağa ulaşımın edinilmesi eğitimin temelini oluşturmaktadır.
 
Diğer yandan programda yer alan çok sayıdaki seçimlik ders vasıtasıyla, öğrencilerin özel hukuk, medeni hukuk, ticaret hukuku, iş hukuku, medeni usul ve icra iflas hukuku gibi farklı alanlarındaki gelişmeleri takip ederek bilgilerini derinleştirerek uzmanlaşabilmelerine imkân sunulmaktadır. Program Türkiye ve dünyada özel hukukun geçmişi ve bugününü karşılaştırmalı olarak ele almakta bu sırada derslerdeki tartışmalar ile öğrencilerine özel hukukun geleceğine göz atma imkânı sumaktadır. Programdan başarı ile mezun olan öğrenci Özel Hukuk alanındaki güncel gelişmeler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olacaktır. Bunun yanında ilerleyen mesleki yaşamında bu bilgiyi güncel tutabilmenin yollarını da öğrenerek meslektaşları arasında kendisini daha avantajlı bir konuma getirebilecektir.
 
Yüksek lisans eğitimi sırasında edindiği nosyon ile farklı bakış açıları geliştirebilecek bu sayede kimsenin öngöremediği ve ileride ortaya çıkabilecek soruları düşünerek bunlara dahi hazırlıklı şekilde çalışmalar yapabilecektir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi Özel Hukuk Programı
Kategori : Üniversite
Tel : 444 0 413
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar