Koç Üniversitesi KOÇ-IBM Tedarik Zinciri Araştırma Merkezi Rumelifeneri Mahallesi, Koç Üniversitesi, Sarıyer/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 21 Mayıs 2017 / 163

KOÇ-IBM Tedarik Zinciri Araştırma Merkezi

Tedarik zinciri yönetimi müşteri talebini karşılamak amacıyla tüm zinciri oluşturan tedarikçiler, üretim tesisleri, distribütörler, perakendeciler ve müşteriler arasındaki operasyonların planlama , uygulama ve denetleme süreçlerini kapsar. Bu amaçla planlanan ve yönetilen aktiviteler arasında tedarik süreçleri, satın alma süreçleri, lojistik süreçlerin yönetimi ve tedarik zinciri paydaşları arasında yer alan tedarikçiler, aracı kuruluşlar, üçüncü parti servis sağlayıcıları ve müşteriler arasındaki işbriliği ve koordinasyonun önemli bir yeri vardır.

Prof.Dr. Metin Türkay tarafından kurulmuş olan Koç-IBM Tedarik Zinciri Araştırma Merkezi’nin amacı geleneksel olarak kar odaklı olan tedarik zinciri ve lojistik sistemlerine yeni bir bakış açısı getirerek sürdürülebilirlik kavramını ve insani amaçları da içeren yaklaşımlar geliştirmektir. Bu yaklaşımlar farklı projelerde test edilip uygulanabilirlikleri ve faydaları gösterilemekte ve aynı zamanda tüm dünya üniversitelerinde işlenmek üzere ders içerikleri de oluşturulmaktadır.

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar