Koç Üniversitesi Kütüphanesi Rumelifeneri Mahallesi, Koç Üniversitesi, Sarıyer/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 19 Mayıs 2017 / 188

Tüm mezunlarımız Rumeli Feneri’ndeki Suna Kıraç Kütüphanesini kullanabilirler. Kitap, DVD ve diğer materyalleri ödünç almak isterlerse, kütüphanemize üye olmaları gerekmektedir. Mezunlarımız, Mezunlar Derneği’ne üye olmaları durumunda, bireysel dış üyelerden alınan yıllık 200 TL depozito ve 100 TL yıllık kullanım ücretinin %50’sini ödeyerek kütüphanemizden yararlanmaya başlayabilirler. Başvurular için, libcirculation@ku.edu.tr adresine mesaj yollamak ve gönderilen formu doldurarak gereken ücretleri yatırmak yeterli olacaktır.

Mezunlarımızın, kütüphane hesaplarının açılmasını takiben, 30 gün süreyle 10 kitap ödünç alma ve bir kez yenileme yapma, 3 gün süreyle 2 DVD ödünç alma ve sadece kütüphane içerisinde olmak şartıyla elektronik dergi ve veritabanlarına erişim hakları bulunmaktadır. Uzaktan erişim imkânı uluslararası lisans maddeleri gereği mümkün değildir. Ayrıca, ücretini ödeyerek, telif hakları kuralları doğrultusunda, fotokopi ve diğer çoğaltma hizmetlerinden yararlanabilirler.
Kütüphanemize üye olan mezunlarımız, tüm kütüphanelerimizden ödünç alma ve iade işlemlerini gerçekleştirebilir, diğer kütüphanelerdeki yayınların teslim almak istedikleri kütüphaneye getirtilmesini isteyebilirler. Kütüphane’nin web sayfasında yer alan “My Account “ alanından elektronik yenileme yapabilecekleri gibi telefonla yayınların süresinin uzatılmasını da isteyebilirler.
Tüm kullanıcılarımız Kütüphanemizin web sitesi üzerinden kütüphane kataloğunu tarayarak Kütüphanenin sahip olduğu kaynakları görebilir, Kütüphane’nin anlık ileti (IM) gönderim hizmetini kullanarak, her türlü sorularını iletebilir ve referans hizmeti alabilirler. Bu işlemlerin tamamı Kütüphanemizin mobil servisi sayesinde cep telefonu ile de gerçekleştirebilirler. Ayrıca tüm etkinliklerimizi facebook ve twitter sayfalarımızdan takip edebilirler.

Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar