Maltepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Büyükbakkalköy Mahallesi, Maltepe Üniversitesi Marmara Eğitim Köyü, Dudullu Osb/Maltepe/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 27 Mayıs 2017 / 125

Değerli Öğrenciler,

Maltepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü genç nüfusu ile gelişen ülkemizin ve büyüyen ekonomimizin gereksinim duyduğu alanlarda açtığı lisansüstü programları ile bilimin yaşamımıza sunduğu bilgi, buluş ve teorileri alacağı yüksek eğitim sonucunda harmanlayarak konusuna hakim, bilim ve teknolojideki güncel gelişmeleri ve küresel eğilimleri takip edebilen, edindiği bilgileri yaşamı kolaylaştırıcı uygulamalara dönüştürebilen, çözüm üretebilen yüksek mühendis, mimar ve temel bilimcilerin yetiştirilmesini hedeflemektedir.

Lisansüstü eğitim amaçlayanlar için enstitümüzde 9 farklı anabilim dalında tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarımız mevcuttur. Öte yandan akademik kariyerin en önemli aşamalarından biri olan doktora eğitimi için ise 2 farklı anabilim dalımız bulunmaktadır. Enstitümüz ayrıca çalışma hayatının yoğunluğu içerisinde lisansüstü eğitimini tamamlamak isteyenler için mesai dışında verilen dersler ile önemli bir olanak yaratmaktadır. Mesleki gelişiminize ve profesyonel yaşamınızın bu önemli sürecine katkı sağlamak dileğiyle.

Doç. Dr. Ebru MENŞUR ALKOY

Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü

 
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar