Maltepe Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Büyükbakkalköy Mahallesi, Maltepe Üniversitesi Marmara Eğitim Köyü, Dudullu Osb/Maltepe/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 27 Mayıs 2017 / 129

GENEL BİLGİ

Yabancı Diller Yüksekokulu, lisans eğitimini İngilizce olarak görecek öğrenciler için Zorunlu Hazırlık Sınıfı hizmeti vermektedir. Hazırlık sınıfındaki İngilizce dil eğitimi Avrupa Dil Gelişim Dosyası (CEF) baz alınarak verilmektedir. Lisans eğitimini Türkçe olarak görecek öğrenciler için Hazırlık Sınıfı isteğe bağlıdır.

Türkçe ön lisans/lisans programlarında eğitimlerine devam eden öğrenciler için birinci ve ikinci yarıyılda zorunlu İngilizce dersleri (İNG 121 – İNG 122) verilmektedir. İngilizce seviyelerini ileriye taşımak isteyen öğrenciler seçmeli İngilizce derslerinden alabilir ve/veya ikinci bir yabancı dil olanağından yararlanabilirler.

Maltepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma (MALTEPE-SEM) bünyesinde Yüksekokulumuzun okutmanları tarafından yabancı dil kursları düzenlenmektedir. 2009 – 2010 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılından bu yana uzaktan eğitim (e-learning) programları verilmektedir.

 

YÜKSEKOKULUMUZUN MİSYONU

Misyonumuz; özgüvene sahip, yaratıcı, kendisini sürekli yenileyen, sorgulayıcı, ekip çalışmasına inanan, etik değerleri özümlemiş ve yabancı dil bilgisi ve becerisi ile tercih edilen bireyler yetiştirmektir. Ayrıca, öğrencilerimizin dil seviyelerini derslerini takip edebilecek, İngilizce yayınları anlayıp yorumlayabilecek, bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip edebilecek ve mesleki, kültürel ve sosyal çevrede gerekli dil iletişimini sağlayabilecek düzeye getirmeye çalışmaktır.

 

YÜKSEKOKULUMUZUN VİZYONU

Vizyonumuz; benzer kurumlar arasında saygınlığı tartışılmaz bir Yabancı Diller Yüksekokulu olarak yer almak ve yabancı dil eğitiminde yenilikçi ve yaratıcı yöntemlerle en ileri düzeyde öğretim yapmaktır.

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar