Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu

Eğitim Mahallesi, Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu, Kadıköy/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 12 Nisan 2017 / 294
Kategori : Üniversite
Konum : Eğitim (Semt)
Telefon 2 : Tel
Website : Websiteye Git

Değerli öğretim elemanları, sevgili öğrenciler;

Çağdaş üniversitelerin en önemli hedefi öğrencilerini hayata hazırlamaktır. Bu donanım içinde alan bilgisine ek olarak en az bir yabancı dili etkin bir şekilde kullanma bilgi ve becerisi ilk sırada yer alır.

   MÜ-YADYO, üniversitemizi kazanan ancak gerekli olan eğitim dili konusunda sıkıntılar yaşayan öğrencilerimize dil eğitimi vermektedir. Bunun yanı sıra, her bölümde zorunlu olarak okutulan yabancı dil servis derslerinin verilmesinde ilgili birimlere öğretim elemanı desteği sağlamaktadır.

     Yabancı dil eğitimi konusunda engin bir deneyime sahip olan MÜ-YADYO’nun öğretim elemanı kadrosu son derece deneyimli ve niteliklidir.  Mevcut yapılanmaya göre okulumuzda Almanca, Fransızca ve İngilizce dil eğitimi verilmektedir. Komşu ülkelerle olan ilişkilerimizi geliştirmek adına, özellikle bu ülkelerin dillerinde de eğitim vermeyi hedefliyoruz.  Bu amaçla gelecekte Modern Diller Birimi altında,  Arapça, Bulgarca, Çince, Ermenice, İspanyolca, İtalyanca, Rumca, Rusça gibi dillerde eğitim vermeyi planlamaktayız.  Aynı zamanda, çağdaş bilişim teknolojisinden yararlanarak, yabancı dilleri uzaktan eğitim aracılığıyla öğrencilerimize sunma çabası içindeyiz.  Konuyla ilgili teknik altyapıyı hızla geliştirip sertifika verebilecek bir Marmara Üniversitesi Uzaktan Dil Eğitimi Programı’nı (MÜ-UZDEM) hayata geçirmeyi arzu ediyoruz.

     MÜ-YADYO, yabancı dil eğitimi konusundaki tecrübesini yalnızca Marmara Üniversitesi öğrencilerine değil, dil öğrenmek isteyen diğer bireylere de sunmaktadır. Bu doğrultuda, MÜSEM bünyesinde düzenlenen yabancı dil kurslarını MÜ-YADYO yürütmektedir. Üniversitemizin öğretim elemanları için Akademik Dil  Programı (MÜ-ADP) kapsamında yoğunlaştırılmış dil kursları düzenlenmektedir.  Ayrıca,  Yüksekokulumuz tarafından TOEFL ve YDS gibi sınavlara yönelik özel kurslar ve yabancı dilde akıcı konuşmayı sağlayan konuşma kursları da düzenlenmektedir.

    Kısacası, Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü olarak üniversitemizin yabancı dilde eğitim kalitesini artırmak misyonumuz doğrultusunda, üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmekteyiz. Bu konuda en önemli desteği, idari ve akademik personelimiz sağlamaktadır; biz de onların özverili çalışmaları sayesinde eğitimde yüksek kalite standardımızı her geçen gün yükseltmeye devam etmekteyiz.

Prof. Dr. Harun DUMAN

M.Ü. YADYO Müdürü

Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu
Kategori : Üniversite
Konum : Eğitim (Semt)
Telefon 2 : Tel
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar