Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlük Binası

Alahan Mahallesi, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörlüğü - Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Türkiye
Yayınlanan 22 Mart 2017 / 578

Rektör’ün Mesajı

Üniversiteler, insanlık için bilimsel bilgiler ışığında nitelikli işgücü ve teknoloji üreten önemli kurumlardır. Üniversiteler, toplumları çağdaş ve evrensel değerlerle buluşturarak çağın gerektirdiği gelişim ve değişimlere öncülük eder. Mustafa Kemal Üniversitesi ailesi olarak misyonumuz, evrensel düzeyde bilimsel bilgi üretmek; ülkesinin ve insanlığın problemlerine çözümler sunmak; çağdaş bilgiyle donatılmış özgüveni yüksek bireyler yetiştirmek ve her alanda içinde yaşadığı topluma hizmet üretmektir. 

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Hatay, köklü tarihi ve kültürel mirası;  eşsiz doğal güzellikleri; yüzlerce çeşit yemeğe sahip zengin mutfağı ile farklı bölgelerden öğrencilerimiz için bir cazibe merkezidir. Aynı zamanda huzur, barış ve kardeşlik şehri olan Hatay, siz değerli öğrencilere mükemmel bir eğitim ve sosyal ortam sağlayacaktır. Üniversitemiz yalnızca derslerin verildiği bir yer değil, aynı zamanda gerçekleştirdiğimiz sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerimiz ile de öğrencilerimizi hayata hazırladığımız ve yeni ufuklar kazandırdığımız bir aile ortamıdır.

Sevgili öğrencilerimiz, üniversitemizin odağında siz öğrenciler varsınız ve bizler sizler için buradayız. Tüm akademisyenlerimiz, idari personelimiz ve her türlü olanaklarımızla siz gençleri geleceğe hazırlamak en büyük arzumuzdur.

Bu düşüncelerle sizlere en samimi duygularımla sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 

Prof.Dr. Hasan KAYA
Rektör     

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar