Nişantaşı Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Nişantaşı Ünv., Merkez Mahallesi, Kağıthane/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 27 Mayıs 2017 / 86

Çağımızda salt teknik donanıma sahip olmak artık yeterli değildir.  Hangi meslek disiplininden olunursa olunsun, kültürel birikim, estetik anlayış, sanatla ve sosyal çevreyle ilgilenme birey olmanın ve topluma yararlı ürünler sunabilmenin olmazsa olmazları haline gelmiştir. Bu bağlamda, farklı dillere hakim olabilme, kendini ifade edebilme, gelişmeleri izleyebilme ve Uluslararası ortamlarda iletişim kurabilme açısından son derece önemli hale gelmiştir. Bu bağlamda müfredat programlarımızda İngilizce eğitime ağırlık vermiştir. Buna ilaveten, öğrencilerimizin son sınıfta bir dönem endüstriye gönderilmesi suretiyle, fakültede alınan teorik mühendislik bilgilerinin Pratik hale getirilmesi sağlanmaktadır.

Fakültemiz Bölümlerinin eğitim programlarında yer alan teknik olmayan seçmeli dersler ve öğrencilerin Üniversite içi veya dışı etkinliklere aktif olarak katılmaları yoluyla teknik bilgi ve becerilerini tamamlayan insan odaklı, çevre ve enerji duyarlı tasarımlar ve üretimler gerçekleştirmeleri hedeflenmiştir.

Nişantaşı Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi sizlerin Dünya’ya açılan penceresidir.

Sevgi ve Saygılarımla.

Etiketler
Özellikler
Nidal Nur

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar