Özel Barış Tıbbi Görüntüleme Merkezi İzmir, Kahramanlar Mahallesi, Barış Tıbbi Görüntüleme Merkezi 3 Tesla, 1420. Sokak, Konak, Türkiye
Yayınlanan 30 Mart 2017 / 242

Barış Tıbbi Görüntüleme Merkezi olarak, çağdaş teknolojinin en son ürünü olan cihaz donanımımız ve tecrübeli kadromuz ile hastalarımıza hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz. Görüntüleme Merkezimiz günümüzün en son teknolojisine sahip, en gelişmiş cihazlarla donatılmıştır. 

Merkezimiz 1995 yılı Ekim ayında Dr. Fuat Güldal tarafından, halen hizmet vermekte olduğumuz 1420 Sok. 78/A adresinde faaliyete başlamıştır. Faaliyete başladığımız dönemde Ultrasonografi, Röntgen ve Bilgisayarlı Tomografi cihazları bulunmakta olup bu modalitelerle hastalarımıza hizmet vermekteydik. Dr. Vahit Özener 1998 yılı Nisan ayında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Bölümünden ihtisas aldıktan sonra radyoloji uzmanı olarak tam gün görüntüleme merkezimizde çalışmaya başlamıştır. 2006 yılından itibaren Dr. Tahir Safa Taktakoglu. 2009 yılında Dr. Murat Uygur ve Dr. Ali Gemalmaz hekim kadromuza katılmış ve halen merkezimizde görev yapmaktadırlar. 

1998 yılı Mayıs ayında şu an kullanımda bulunmayan ilk MR cihazımız, 1999 yılında da merkezimizin ilk kemik dansitometri cihazları kurulmuş hizmete girmiştir. Ayrıca yine bu tarihlerde merkezimizde mammografi ve endirekt röntgen çalışmalarına da başlanmıştır. Bu yeni modaliteler 1431 Sok. No:14/C’deki yeni adresimizde hizmet vermeye başlamıştır. 2001 yılında merkezimize 2. MR olarak açık sistem manyetik rezonans görüntüleme sistemi gelmiş ve kurumumuz bu tarihten itibaren 2 adet MR cihazı ile hastalarına hizmet vermeye başlamıştır. 

Teknolojik gelişmeler ile birlikte 2004 yılında 1. 5 tesla kapalı sistem MRG tetkik cihazı yine Alsancaktaki merkezimizde hizmete açılmıştır. 2008 yılına kadar merkezimiz 3 adet MR cihazı ile hizmet vermiştir. Şu anda merkezimizde aktif çalışan 1. 5 Tesla kapalı sistem MRG ve Açık MRG cihazı bulunmaktadır. 2008 yılı içerisinde yine 1431 sokak içerisinde ayrı bir binada US ve doppler hastalarımızın kabulüne başlanmış olup 2008 yılı sonu, 2009 yılı başında bu merkezimizde 64 kesitli BT ile de ileri görüntüleme teknikleri kullanılarak tanısal duyarlılığımızı ve spektromuzu arttırmış bulunmaktayız. 2009 yılı sonbaharında merkezimizde digital röntgen cihazıda hizmete girmiştir. 

Alsancak’taki merkezimiz dışında ayrıca Buca Devlet Hastanesi, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi içerisinde 1. 5 Tesla MR cihazları, Turgutlu Devlet Hastanesi, Ödemiş Devlet Hastanesi ve Menemen Devlet hastanesi içerisinde açık MR cihazları, Turgutlu Devlet Hastanesi ve Buca Devlet Hastanesinde Tomografi cihazları, Yeşilyurt Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve semt poliklinikleri içerisinde CR sistemi ve bugün 70 çalışanı ile birlikte İzmir ve bölgesinde geniş radyolojik hizmet sunduğumuzu gururla belirtmekteyiz. 

Hedefimiz kendi alanlarında deneyimli radyoloji uzmanlarımızla gelişmiş radyolojik cihazlar eşliğinde doğru ve hızlı tanıya ulaşıp hasta ve hekimlerimizin tedavi yöntemine katkı sağlamaya çalışmaktayız.

Özellikler
hastane1
Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır, ilk yorumu yapmak ister misiniz?
İnceleme bırak
Hizmet: Fiyat: Kalite: Diğerleri:

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar