Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Sabancı Üniversitesi, Orta Mahallesi, Tuzla/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 28 Mayıs 2017 / 179
Kategori : Üniversite
Website : Websiteye Git

Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’ne hoş geldiniz,

SSBF’de kuvvetli bir ana müfredat etrafında disiplinler arası canlı bir eğitim sunmayı önemsiyoruz.  Ana müfredatımız öğrencilere sağlam bir temel verirken, Siyaset BilimiUluslararası ÇalışmalarGörsel Sanatlar ve Görsel İletişim TasarımıKültürel Çalışmalar,Psikoloji ve Ekonomi gibi disiplinler arası diploma programlarımız esnek ve yaratıcı düşünmenin temelini hazırlıyor. SSBF bölümsüz yapısıyla Türkiye’nin öncü fakültelerinden biri. Öğrencilerimizin diploma programlarını özgürce seçebilmeleri için onlara bilgiye-dayalı-güven aşılıyoruz.

SSBF’de uluslararası standartlara uygun akademik mükemmeliyete önem veriyoruz. Öğretim üyelerimiz hem dünyanın dört bir yanındaki saygın üniversitelerden meslektaşlarımızla hem de lisansüstü öğrencilerimizle birlikte önemli araştırmalar yürütüyorlar. Öğretim üyelerimizin makalelerinin ve kitaplarının yüksek standartlı en iyi uluslararası akademik dergilerde,  önde gelen akademik yayınevleri tarafından yayınlanmasını teşvik ediyoruz. Öğretim üyelerimizin uluslararası saygınlığı olan prestijli sergilerde yer almalarına değer veriyoruz.

Bağımsız proje dersleriyle öğrencilerin araştırmalarını destekliyoruz. Öğrencilerimiz kuvvetli temel araştırma becerilerine sahip oluyorlar. Bunun yanı sıra kendi araştırma projelerini yürütürken destek görüyorlar. Öğrenim ve araştırma konusunda en yüksek etik standartlara uymaları bekleniyor.

Lisans öğrencilerimiz temel geliştirme dönemleri sırasında hem büyük amfi derslerine hem de akademik tartışmalara girebildikleri daha küçük seminer derslerine katılıyorlar. Öğrencilerimiz buradaki eğitimleri boyunca soruları yanıtlamanın yanı sıra soru sormayı da öğreniyorlar. SSBF mezunları eleştirel düşünme, toplumsal olguları farklı disiplinlerin bakış açılarından inceleme, yaratıcı bağlantılar kurma ve bütün bunları kendilerine güvenerek ifade etme becerilerine sahip oluyorlar.  Sağlam bir bilgi temeli ile yaratıcı esnekliğin bir araya gelmesi bizim eğitim anlayışımızın merkezinde yer alıyor.

SSBF’de sağlam bir temel ile birlikte disiplinlerin sınırlarının geçirgenliğinebağımsızlık ile birlikte işbirliğineyanıtlar ile birlikte sorularafikirler ile birlikte uygulamaya davet edileceksiniz. Önünüzdeki çeşitli olanakları gözden geçirmek için lütfen web sitemizi inceleyin. SSBF dünyasına hoş geldiniz.

Ayşe Kadıoğlu, Dekan

Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi
Kategori : Üniversite
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar