Şeyh Edebali Üniversitesi Elektronik Teknolojisi Programı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, Bilecik Merkez/Bilecik, Türkiye
Yayınlanan 10 Haziran 2017 / 134
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
GENEL BİLGİ
Bölüm 1991 yılında kurulmuştur. Bölümde 3 öğretim görevlisi ve 2 elektronik teknikeri görev yapmaktadır. Bölüm ile ilgili faaliyetler öğretim elemanları ve Bilecik Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ile beraber tasarlanmaktadır.
Bölümde temel eğitim, günümüzde geçerli bilimsel ve teknolojik sağlam bir meslek eğitimi laboratuvar uygulamalarıyla desteklenerek profesyonelce çalışmalar sağlanmaktadır. Endüstriyel Elektronik programında dersler; gerekli teorik bilgiler, deneysel yetenek ve kabiliyetler, geleneksel ve modern teknolojideki uygulamalara göre verilmektedir. Bölümün laboratuvarları modern araştırma ekipmanları ve bilimsel destek sağlayacak donanımlara sahiptir. Mezunlar elektronik, haberleşme, güç sistemleri ve otomasyon alanındaki araştırma enstitülerinde aynı şekilde geleneksel ve modern teknoloji ile üretim yapan endüstrilerde çalışma imkanı bulabilirler.
 
AMAÇ
Bu programın amaçı endüstride gerekli olan elektrik enerjisini işletmede kontrol altına alarak elektronik cihazlarda kullanılmasını ve seri üretim yapan fabrikalarda üretimin elektronik olarak kontrolünü sağlayan elemanlar yetiştirmektir.
 
SUNULAN OLANAKLAR
Bilgisayar Laboratuvarı
Öğrenciler yüksekokul bilgisayar laboratuvarını kullanabilirler. Bilgisayar labaratuvarındaki bütün bilgisayarlar internet bağlantısına sahiptir. Bütün bilgisayarlarda derslerde kullanılan uygulama yazılımları ile uygulamalar programları geliştirilebilmektedir.
 
Temel Elektronik Laboratuvarı
Temel elektronik ölçümleri , A.C. ve D.C. Devre analizi deneyleriAnolog elektronik deneyleri
 
Güç Elektroniği Laboratuvarı
İşlemsel yükseltec deneyleri, güç elektroniği deneyleri, Servo Senkro sistem deneyleri

KÜTÜPHANE
Öğrencilerin yararlanması için kampüste Kütüphane ve Bilgi Merkezi bulunmaktadır.

Şeyh Edebali Üniversitesi Elektronik Teknolojisi Programı
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar