Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü (Türkçe) İstanbul Şehir Üniversitesi, Altunizade Mahallesi, Kuşbakışı Caddesi, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Mayıs 2017 / 128
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

“Hayatımızı doğrudan etkileyen siyasetin işleyişini ne kadar biliyoruz? Devlet nedir? Partiler neden vardır? Sivil toplum ve medya siyasetin neresinde? Ekonomi, siyaseti ne kadar belirler? Kimlikler, siyasi sistemde nerede durur? Peki, uluslar neden savaşır? ABD, Irak’ı niye işgal etti? Uluslararası sistem nereye gidiyor? Türkiye’nin uluslararası konumu dönüşüyor mu?” İşte Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler disiplininin tartıştığı sorulardan sadece birkaçı.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, devletlerin ve yerel yönetimlerin işleyişinden uluslararası sorunlara, ulusal siyasetten dünya politikasına, kültürel etkileşimlerden ekonomik krizlerin siyasi ve sosyal sonuçlarına kadar pek çok konuyu inceliyor.

İstanbul Şehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü, ulusal ve uluslararası tecrübeye sahip akademik kadrosu, dinamik müfredatıyla öğrencileri siyaset ve uluslararası ilişkilerin bu renkli dünyasında yolculuğa davet ediyor.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğrenciler tercihleri doğrultusunda kendilerine özgü program tasarlayabilecekler. Etkin danışmanlık desteği ile yürütülecek olan ders seçme sistemi, öğrencileri kendi istedikleri alanda özgürce geliştirme imkânı verecek.

ŞEHİR Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğrencileri, meslekî bilginin yanı sıra siyaset biliminin meselelerine disiplinler arası yaklaşımı öğrenecek, geniş bir sosyal bilimler yelpazesinde entelektüel derinlik kazanacaklar.

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü (Türkçe)
Kategori : Üniversite
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar