Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Altunizade Mahallesi, Merkez Yerleşke, Haluk Türksoy Sokak, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 28 Mayıs 2017 / 211

Bildiğiniz gibi, bir ülkenin gelişmişlik düzeyine üniversitelerin katkısı yadsınamaz. Bu temelleri üniversitelerde lisans ve lisansüstü eğitimler sağlar.

Lisansüstü eğitim, yüksek lisans ve doktora programları ile yürütülür. Yüksek lisans; öğrenciye bilimsel araştırma yapabilme, bilgiye erişme, bilgiyi değerlendirme ve yorumlama yeteneği kazandırır. Doktora ise, öğrencinin bağımsız araştırma yapabilmesi,  konusuyla ilgili analiz, sentez yapabilmesi, bilimsel olarak alana yeni bakış açısı katabilmesi yeteneklerini kazandırır. Doktoradaki felsefe yapma yetisi (Ph.D.) alanıyla ilgili vizyon geliştirmeyi  içerir. Bu felsefe doğrultusunda Sağlık Bilimleri Enstitüsü,  2011 yılında kurulmuş olup, ilk olarak 2012-2013 eğitim-öğretim yılında öğrenci kabulüne başlamıştır.

Genç bir Enstitü olarak bünyemizde;

Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Programı

Hemşirelik Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans Programları

İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı

Nörobilim Yüksek Lisans Programı

Sosyal Hizmet Yüksek Lisans Programı

Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans Programı

Bağımlılık Danışmanlığı ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans Programı

Hemşirelik Ana Bilim Dalı Doktora Programı

Sağlık Yönetimi Doktora Programı

mevcuttur ve ülkemizin ihtiyacı olan yeni alanlarda da açılacak program çalışmaları devam etmektedir.

Öğrencilerimizin sadece Türkiye’de değil, anlaşmalı olduğumuz yurt dışı üniversiteler bünyesinde eğitim alma şansları vardır. Türkiye’de başlayan Yüksek Lisans ve Doktora eğitiminizi;  farklı ülkelerdeki kampüs ve akademik merkezlerde sürdürebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin ilk ve tek nöropsikiyatri hastanesi olan NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesinde  istihdam imkânı bulabilirsiniz.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü olarak alanınızda en yetkin öğretim elemanları ile sizi buluşturmayı hedefleyen programlarımızdan birinde yer almanız bizleri memnun edecektir.

Sizleri Üsküdar Üniversiteli olma onurunu yaşamaya davet ediyorum.

Prof. Dr. Nilgün SARP

Enstitü Müdürü

Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar