Yeni Yüzyıl Üniversitesi Anestezi Maltepe Mahallesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 29 Mayıs 2017 / 167
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Program Hakkında; 

Anestezi Programı’nın amacı; Sağlık kurum ve kuruluşlarının, Anesteziyoloji ve Reanimasyon ünitelerinde, hastaların ameliyat öncesi hazırlanmasında, ameliyat sırasında hasta kontrolü ve denetimini üstlenerek anestezi ve reanimasyon uygulanmasında, ameliyat sonrasında hasta bakımı ve tedavisinde çalışabilecek yetkinliğe sahip, sektörel ihtiyaçları karşılayabilecek nitelikte, etik kuralları benimsemiş, tıptaki yenilikleri takip ederek uygulamalarına yansıtabilecek Anestezi Teknikerleri yetiştirmektir. 

Anestezi Programı, teorik bilgilerle birlikte uygulamalara da ağırlık vermektedir. Uygun olan dersler, proje tabanlı öğretimle yürütülmekte ve öğrencinin mesleki araştırma, inceleme, değerlendirme ve karar verme becerisini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Analitik düşünme, ekip çalışmasının önemi ve etik değerleri benimsemesi sağlanmaktadır. 

Kontenjanlar: 

Anestezi Programı’nın eğitim dili Türkçe’dir. Örgün eğitim verilmektedir. İsteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı vardır. 1.Öğretimin Program kontenjanı 56 kişidir. 

Kabul ve Kayıt Şartları: 

Anestezi Programı’na; öncelikli olarak Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Ortaöğretim Başarı Puanı(OÖP) ile Mesleki ve Teknik Eğitim Bölgesi (METEB) içerisinde yer alan bölümlerden sınavsız geçişi tercih eden öğrenciler yerleştirilmektedir. METEB dışında, YGS-2 puan türü sonuçlarına göre ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile öğrenci alınmaktadır. 

Sınavsız geçiş ve eğitim koşulları: 

Anestezi Programı’na Meslek Liselerinin aşağıda belirtilen bölümlerinden mezun olan öğrenciler Ortaöğretim Başarı Puanları esas alınarak sınavsız olarak girilebilmektedir. 

* 6205 Hemşirelik-Ebelik-Sağlık Memurluğu – Alanı ve Tüm Dalları

* 6202 Anestezi ve Reanimasyon – Anestezi Teknisyenliği

* 6106 Sağlık Astsubay Hazırlama – Alanı ve Tüm Dalları

Verilen Derece: 

Program başarılı bir şekilde tamamlanıp, program yeterlilikleri sağlandığında alanında ( 5. Seviye ) Ön Lisans derecesine sahip olunur. Mezun kişi Anestezi Teknikeri ünvanını alarak, Sağlık Teknikeri statüsünde görev alır. 

Çalışma Alanları: 

Anestezi Programı’nı başarılı bir şekilde tamamlayarak, program yeterliliklerini sağlayan mezunlar; Sağlık Bakanlığı’na bağlı kamu ve özel yataklı tedavi kurumlarının ameliyathane, reanimasyon ve acil servis ortamında hekimin yönergeleri doğrultusunda “Anestezi Teknikeri” olarak çalışırlar. Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) göre Sağlık Teknikeri olarak atanabilmektedirler. 

DGS ile Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri: 

* Acil Yardım ve Afet Yönetimi 

* Hemşirelik 

* Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Anestezi
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar