Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczane Hizmetleri Maltepe Mahallesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 29 Mayıs 2017 / 140
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Program Hakkında; 

Eczane Hizmetleri Programın Amacı; Toplum sağlığı için son derece önemli olan eczacılık sektörüne mesleki donanımını teorik ve uygulamalı eğitimle pekiştirecek, hastaya ilaç ve tıbbi ürünlerin sunumunda, yetkili ve sorumlu olan eczacılara yardımcı olmak üzere yüksek okul eğitimi almış nitelikli teknik eleman yetiştirmektir.

Eczane teknikeri; İlaç ve tıbbi ürünlerin hazırlanması, saklanması ve sunulmasında, eczacı gözetiminde görev alır ve eczacılık faaliyetlerine yardım eder. 

Eczane Hizmetleri Programı, teorik bilgilerle birlikte uygulamalara da ağırlık vermektedir. Uygun olan dersler, proje tabanlı öğretimle yürütülmekte ve öğrencinin mesleki araştırma, inceleme, değerlendirme ve karar verme becerisini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Analitik düşünme, etkili iletişim ve etik değerleri benimsemesi sağlanmaktadır. 

Kontenjanlar: 

Eczane Hizmetleri Programı’nın eğitim dili Türkçe’dir. Örgün eğitim verilmektedir. İsteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı vardır. Program kontenjanı 60 kişidir. 

Kabul ve Kayıt Şartları: 

Eczane Hizmetleri Programı’na; öncelikli olarak Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Ortaöğretim Başarı Puanı(OÖP) ile Mesleki ve Teknik Eğitim Bölgesi (METEB) içerisinde yer alan bölümlerden sınavsız geçişi tercih eden öğrenciler yerleştirilmektedir. METEB dışında, YGS-2 puan türü sonuçlarına göre ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile öğrenci alınmaktadır. 

Sınavsız geçiş ve eğitim koşulları: 

Eczane Hizmetleri Programına Meslek Liselerinin aşağıda belirtilen bölümlerinden mezun olan öğrenciler Ortaöğretim Başarı Puanları esas alınarak sınavsız olarak girilebilmektedir. 

* 6029 Kimya Teknolojisi – Alanı Ve Tüm Dalları

Verilen Derece: 

Program başarılı bir şekilde tamamlanıp, program yeterlilikleri sağlandığında alanında ( 5. Seviye ) Ön Lisans derecesine sahip olunur. Mezun kişi Eczane Teknikeri ünvanını alarak, Sağlık Teknikeri statüsünde görev alır. 

Çalışma Alanları: 

Eczane Hizmetleri Programı mezunları; yetkili ve sorumlu eczacıların gözetiminde serbest eczaneler ile devlet ve özel sektöre ait hastanelerin eczanelerinde ve ilaçların üretim yerlerinden eczanelere ulaşmasını sağlayan ilaç depolarında çalışabilirler. Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) göre Sağlık Teknikeri olarak atanabilmektedirler. 

DGS ile Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri: 

* Biyokimya

* Kimya

* Kimya Mühendisliği

* Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Eczane Hizmetleri
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar