Yeni Yüzyıl Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü Maltepe Mahallesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 29 Mayıs 2017 / 168
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

GRAFİK TASARIM BÖLÜMÜ 

Çağımızda değişen endüstri ve kültür ile birlikte, grafik tasarımına olan gereksinim artmakta ve bu bağlamda grafik tasarım ‘görsel iletişim’ ihtiyacını karşılayan mesleklerin başında gelmektedir. Bölümümüz; Grafik Tasarımın temel ilkelerini bilen, kendi alanına özgü tasarım problemlerini çözen, basım ve yayın alanında yenilenen teknolojik gelişmeleri takip eden ve uygulayan yaratıcı Grafik Tasarımcılar yetiştirmek üzere kurulmuştur. 

Üniversitemizin Güzel Sanatlar Fakültesi’ne bağlı Grafik Tasarım Bölümü; 240 AKTS’lik bir program olup, bitirme süresi 8 yarıyıldan oluşan 4 akademik yıl lisans eğitimi veren bir birimdir. 

Grafik Tasarım Bölümü’nün eğitim programında: Grafik Tasarım-Proje, Tipografi, Fotoğraf, Dijital Fotoğraf, Reklam Grafiği, Ambalaj Tasarımı, Animasyon, Web Tasarımı, Hareketli Görüntü Tasarımı, İllustrasyon dersleri uygulamalı olarak; Sanat Yapıtı Analizi, Görsel Disiplinlerde Göstergebilim, Grafik Üretim Teknikleri, Reklamcılık Bilgisi dersleri ise teorik olarak verilmektedir. Teorik ve pratik olarak birbirini destekleyen derslerde öğrendiklerini profesyonel yaşamda uygulayan, araştıran ve sorgulayan bir bakışa sahip olan, yaratıcı tasarımcılar yetiştirmek hedeflenmiştir. 

Bölümümüzden mezun olan grafik tasarımcılar; tasarım atölyelerinde, matbaalarda, televizyonlarda, tanıtım ajanslarında, basın-yayın sektörlerinde, resmi kurumlarda grafik tasarımcı, sanat yönetmeni, tasarım danışmanı olarak çalışabilirler. 

Bölümümüz özel yetenek sınavı ile öğrenci almaktadır. 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar