Yeni Yüzyıl Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema Maltepe Mahallesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 29 Mayıs 2017 / 138
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

İletişim teknolojisindeki hızlı gelişmeler; radyo, televizyon ve sinema alanlarını toplumsal iletişim sürecinin temel belirleyenleri haline getirmekte ve bu alanlarda verilen hizmetlerin yapısını değiştirerek onları daha da yaygınlaştırmaktadır. Bu alanlarda çalışanların değişen toplumsal ve teknolojik donanıma sahip olarak yetiştirilmesi ise Radyo Televizyon ve Sinema bölümlerinde yeni iletişim teknolojilerini temel alan eğitim ile mümkündür. Bölümün eğitim dili Türkçe’dir. İsteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı vardır.

Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü mezunları medya başta olmak üzere, kamu ve özel sektör yayın kuruluşlarında, sinema sektöründe yapımcı, yönetmen, kurgu uzmanı, kameraman, senarist, sunucu, seslendirme uzmanı, yönetmeni, medya planlamacı ve reklamcı olarak çalışabilirler. Değerli Öğrenciler,

Radyo Televizyon ve Sinema, günümüzde hızla çağımız olan bütün sanat dallarını kapsayan bir “görsel alan” haline gelmektedir. Radyo Televizyon ve Sinema alanında teknik ve kuramsal yeterliliği sağlamak amacıyla yeniden yapılanan ders programımızın içeriğinde; “Kamera ve Işık”, “Stüdyo Teknikleri ve Reji”, “Dijital Kurgu”, “Canlı Yayın Programcılığı”, “Klip Yönetmenliği”, “Sinemada Ses ve Müzik”, “Festival Filmleri”, “Televizyon Gazeteciliği”, “Kurmaca Film Yönetmenliği”, “Spor Gazeteciliği” gibi derslerin yanı sıra “Belgesel Film Tarihi”, “Kültürel Çalışmalar” “Mitoloji ve İkonografya” gibi dersler de bulunmaktadır. Derslerimizin amacı bir yandan Sinema Televizyon ve Radyo alanlarında projeler gerçekleştirmek diğer yandan da öğrencilerimize entelektüel bir bakış açısı kazandırmaktır. 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar