Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Maltepe Mahallesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 29 Mayıs 2017 / 256
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Vizyon

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (SHMYO) alanında Türkiye genelinde en üst sırada yer almaktadır. Küreselleşen sağlık alanında rekabet ve kaliteyi koruma büyük özveri gerektirmektedir. Alanlarında yetkinlikleri dünyaca tanınan pek çok profesör, doçent ve öğretim görevlilerinden oluşan dinamik akademik kadrosuyla SHMYO kısa vadede komşu ülkelerde tercih edilen, mezunlarının sektörde kariyer alanında tercih edildiği bir yüksekokul olacaktır. Uzun vadede Ortadoğu, Balkanlar ve Orta Avrupa’nın alanında en iyi eğitimi veren ve en çok tercih edilen en iyi akademik SHMYO olması gerçekleşecektir.

Misyon

Sağlık çalışanları hasta haklarına saygılı tutumlarıyla ve görevlerindeki titizlik ve başarılarıyla hekimlerin çalışmalarında ve hastaların şifa bulma sürecinde yadsınamaz bir konuma sahiptirler. Eğitimleri aşamasında aldıkları akademik bilgilerin yanında deneyimli öğretim kadrosunun yol göstermesi tartışılamaz bir öneme sahiptir. Okulumuz öğrencilerine sağladığı sektördeki staj olanakları bu alanda pratik becerilerin artmasına ve öğrencilerimizin deneyim kazanmasını temin etmektedir. ERASMUS programı dahilinde öğrencilerine yurt dışı tecrübe edinme olanağı da sağlamaktadır. Güçlü akademik kadrosunun öğrencileriyle bire bir iletişim içerisinde olması bu tecrübelerin paylaşılmasını sağlamakta ve etik değerlerin öğrencilerimiz tarafından iş yaşamlarında yol gösterici olmasını sağlamaktadır. Mezuniyet aşamasındaki öğrencilerimizin tamamına yakınının işe yerleşmesi bunların göstergesidir. 

Kapsadığı çok çeşitli birimlerle sağlık ordusuna, tercih edilen, araştırıcı, etik felsefeyi benimsemiş bireyler yetiştiren okulumuz, öğrencilerine sağladığı imkanlarla onları (ör. Bilim Günleri adı altındaki tamamı öğrencilerin çabasıyla gerçekleştirilen öğrenci kongresi) kendinden emin, çalışkan başarılı, bilinçli bireyler olarak topluma vererek misyonunu yerine getirmektedir. 

Sosyal sorumluluk projelerini başlatmak, ya da katılımı sağlamak okulumuzun vazgeçilemez prensiplerindendir. Yerleşkenin ulaşımının (metrobüs, tramvay, vs.) kolay olması nedeniyle tüm İstanbul genelinin tamamında projelerimiz devam etmektedir. 

Değerli sağlık çalışanı olmayı hedefleyen adaylarımız öğrenim serüveninizde sizlerle birlikte olmayı, sizlerle başarının gururunu birlikte yaşamayı bekliyoruz.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Etiketler
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar