Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü Maltepe Mahallesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 29 Mayıs 2017 / 116
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

İnsanoğlu var oldukça sağlıklı yaşam ve hastalık tedavisi için hizmet sunumu var olacaktır. Toplumsal ilerleme ve gelişen teknoloji beklentilerin farklılaşmasını sağlamış, hizmetin gelişmesine ve olgunlaşmasına neden olmuştur. Bu farklılaşma sürecinde sağlık kuruluşlarının yönetimi de farklılaşmış, kendi hedefleri netlikle belirlenebilen bir disiplin halini almıştır. Günümüzde kalite kavramı, rekabet kavramı ve finansman, sağlık sisteminin vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Bu kavramlara hakim sağlık yöneticilerini yetiştirmek ise başlı başına bir iddia halini almıştır. 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü geleceğin orta ve üst düzey sağlık yöneticilerini liderlik bilgi ve becerileri ile donatarak, gelişen sağlık sisteminde üst düzey yönetici ihtiyacının karşılanmasını sağlayacaktır. Programımızdan mezun olacak öğrenciler, ciddi anlamda bilişim teknolojileri bilgisi ile donanmış olarak, standardizasyon ve akreditasyon kavramlarına hakim bir şekilde, yöneticilik kademelerinde çok çeşitli etkin roller üstlenebilecek donanımda sahip olacaklardır. 

Bizler kendine güvenen, ülkesini ve dünyayı iyi tanıyan, çağdaş ve evrensel değerleri benimsemiş, araştıran ve sorgulayan, ideali olan, girişimcilik ruhuna sahip, iletişim becerileri gelişmiş, üstün nitelikli profesyonel sağlık yöneticileri yetiştirmeyi amaçlamaktayız. 

Mezunlarımız Sağlık Bakanlığı ve diğer sağlık ile ilgili kurumların merkez ve taşra örgütleri yönetim birimleri, Türk Silahlı Kuvvetleri sağlık yönetim birimleri, kamu ve özel sektör kaynaklı sigorta kuruluşları, sağlık sorunlarıyla ilgili çalışma yapan sivil toplum kuruluşları, kamu hastaneleri ve özel hastaneler, rehabilitasyon merkezleri, hastane tedarik kuruluşları, ilaç şirketleri, medikal şirketler, uluslararası sağlık kuruluşları tarafından istihdam edilebilecektir. 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar