Yeni Yüzyıl Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Maltepe Mahallesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 29 Mayıs 2017 / 125
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Uluslararası İlişkiler bölümü, farklı disiplinlerden beslenen disiplinler-arası bir bölümdür. Bu itibarla, uluslar arası ilişkiler meselelerin teorik ve hayata dönük sorunlarıyla birlikte, uluslararası hukuk, iktisat, sosyoloji, felsefe ve tarih gibi alanlarda bu bölümün perspektif içindedir. Sıkça kullanıldığı gibi, giderek küçülen ve entegre haline gelmiş, küreselleşmiş dünyamızda sadece ülkemiz için değil, evrensel ölçekte kişiler yetiştirebilmek misyonumuz içindedir. 

Küreselleşme ile eş zamanlı yaşanan mikro-mülkiyetçilik ve etnik sorunlar, bloklaşma eğitimi bağlamında Avrupa Birliği’nin hukuksal ve siyasi açılımları, uluslar örgütler ve siyasal kurum ile ideolojiler tartışma konularımızdır. 

Birey dünya vatandaşı olarak mezun edeceğimiz öğrenciler dışişleri bakanlığından, düşünce kuruluşlarına, uluslararası şirketlerden, uluslararası kurumlara kadar çok geniş bir yelpazede istihdam edilebilirler. 

MEZUNLARIN ÇALIŞMA ALANLARI

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunları; 
 
• Dışişleri Bakanlığı’nda 
• Uluslararası örgütlerde 
• Avrupa Birliği kurumlarında 
• Uluslararası özel şirketlerde 
• Medyanın siyaset ve dış politikayla ilgili birimlerinde 
• Akademisyen olarak üniversitelerde çalışma olanağı bulabilirler.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Etiketler
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar