Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Maltepe Mahallesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 29 Mayıs 2017 / 172
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Program Hakkında: 

Programın amacı;Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programının temel amacı radyoloji bölümlerinde kullanılan yüksek teknolojiye sahip görüntüleme sistemlerini kullanabilen ve aldığı bilgiyi yorumlayabilme yeteneğine sahip yardımcı sağlık personeli yetiştirmeyi ve mezunlar aracılığı ile radyoloji bölümlerinde verilen sağlık hizmetinin kalitesini artırmayı amaçlamaktadır.

Kontenjanlar: 

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Bölümü’nün eğitim dili Türkçe’dir. Örgün ve İkinci Öğretim eğitimi verilmektedir.İsteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı vardır. Program kontenjanı 50 +50 kişidir. 

Kabul ve Kayıt Şartları: 

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı’na; öncelikli olarak Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından Ortaöğretim Başarı Puanı(OÖP) ile Mesleki ve Teknik Eğitim Bölgesi (METEB) içerisinde yer alan bölümlerden sınavsız geçişi tercih eden öğrenciler yerleştirilmektedir. METEB dışında, YGS-1 puan türü sonuçlarına göre ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme ile öğrenci alınmaktadır. 

Sınavsız geçiş ve eğitim koşulları: 

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programına Sağlık Meslek Liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olan öğrenciler Ortaöğretim Başarı Puanları esas alınarak sınavsız olarak girilebilmektedir. 

Verilen Derece: 

Program başarılı bir şekilde tamamlanıp, program yeterlilikleri sağlandığında Tıbbi Görüntüleme Teknikleri alanında ( 5. Seviye ) Ön Lisans derecesine sahip olunur. Mezun kişi Tıbbi Görüntüleme Teknikeri unvanını alarak, Sağlık Teknikeri statüsünde görev alır. 

Çalışma Alanları: 

Bu programı başarılı bir şekilde tamamlayarak, program yeterliliklerini sağlayan öğrenciler “Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Ön Lisans” derecesine sahip olurlar. Her geçen gün gereksinimin arttığı Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Ön Lisans Programı’ndan mezun olan öğrenciler aşağıdaki kurumlarda çalışabilirler. 

* Sağlık Bakanlığı

* Devlet Hastaneleri

* Eğitim ve Araştırma Hastaneleri

* Özel Hastaneler

* Poliklinikler, klinikler

* Dispanserler

* Sağlık Ocakları

* Özel muayenehane hekimliklerinde

* Tıbbi yazılım (tıbbi dergi, bülten vb.) şirketlerinde

* Medikal malzemenin satış ve tanıtım işlerinde

DGS ile Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri: 

* Hemşirelik

* Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıbbi Görüntüleme Teknikleri
Kategori : Üniversite
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar