Hangi Bölüm Hangi Üniversitede Okunur?

Hangi Bölüm Hangi Üniversitede Okunur?

Ülkemizde üniversite sayısı her geçen sene artarken bu üniversitelerin verdiği akademik kalite büyük tartışmalara konu olmaktadır. Biz de www.nenerede.com.tr olarak hangi bölümün hangi üniversitede en iyi şekilde okunabileceğini siz okuyucularımız için bir araya getirdik.

1.Uluslararası İlişkiler

null

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi

1859 yılında kurulan Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi diğer bir deyişle mülkiye ülkemizin en köklü siyasal bilgiler fakültesidir. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi 1859 yılında Mekteb-i Mülkiye Şahane adıyla İstanbul’da İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak kurulmuştur.1918 yılında ismi Mekteb-i Mülkiye olarak değiştirilip İçişleri Bakanlığına bağlı bir kurum haline gelmiştir.1936-1937 öğretim yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün isteğiyle Ankara’ya taşınarak Siyasal Bilgiler Okulu adını almıştır. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi 165 akademik personel ve 74 idari personeliyle eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun olan Mülkiyeliler arasında çok sayıda başbakan,bakan,milletvekili,büyükelçi,vali,gazeteci ve önde gelen iktisatçılar bulunmaktadır.

2.Resim

null

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi

Ülkemizin ilk sanat ve mimarlık yüksekokulu olan Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi 1882 yılında ressam Osman Hamdi Bey tarafından kuruldu. Denize nazır kampüsü ile insanı mest eden Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi resim bölümü okumak isteyen öğrencilerin hayallerini süslemeye devam ediyor.

3.İstatistik

null

Fen Edebiyat Fakültesi

Bu bölümü okumak isteyen öğrencilerin ilk önce matematikle arasının iyi olması ve sayılarla uğraşmayı sevmesi çok önemli. Çünkü 4 yıl boyunca işiniz gücünüz matematik ve sayılar iyi olacak. İstatistik bölümü de verdiği akademik kariyer ve sunduğu iş fırsatlarıyla istatistik okumak isteyenlerin hayallerini süslüyor.

4.Hukuk

null

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi verdiği eğitimle ve akademik geçmişiyle Hukuk okumak isteyen öğrencilerin hayallerinde ilk sırada yer alıyor. Galatasaray Üniversitesinde Hukuk okumak isteyen öğrencilerin Fransızcayı sevmesi gerekiyor çünkü Galatasaray Üniversitesi Osmanlı Döneminden kalan gelenekle derslerini Fransızca vermeye devam ediyor.

5.Gıda Mühendisliği

null

Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği

Ülkemizde son dönemlerde üniversite tercihinde bulunan öğrenciler arasında popülaritesi yüksek olan ve iş olanağı fazla olan bölümlerinden biri de Gıda Mühendisliğidir. Dünya standartlarındaki araştırma laboratuvarları ve uzman akademik kadrosuyla Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü alanında en iyi üniversitelerden biri olarak kendine yer bulmaktadır.

6.Eczacılık

null

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi

Sağlık alanında ülkemizde en çok tercih edilen ve en iyi eğitim veren üniversitelerden biri de hiç kuşkusuz Ege Üniversitesidir. Ege Üniversitesi sunduğu teknolojik imkânlar ve mezuniyet sonrası eğitim projeleriyle Eczacılık Bölümünde tercih edilecek üniversiteler arasında ilk sırada yer alıyor.

7.Psikoloji

null

Boğaziçi Üniversitesi

Psikoloji insanlık tarihinden beri yer alan en önemli bilim alanlarından biridir. Böyle bir bölümü de hiç kuşkusuz dünya çapında eğitimi, Türkiye’nin en iyi kampüslerinden birine sahip olan ve üniversite okumak isteyen birçok öğrencinin hayallerini süsleyen Boğaziçi’nden başka bir Üniversitede okumak doğru olmaz diye düşündük.

29 Temmuz 2017 / tarafından / ile