Ahmed İslamoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Bahçelievler Mahallesi, Develi Ahmed İslamoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Develi/Kayseri, Türkiye
Yayınlanan 27 Mayıs 2017 / 339
Kategori : Lise
Website : Websiteye Git
K.Kodu : 380379

VİZYON

Öğrencilerimizin zihninde,insana, düşünceye, özgürlüğe,ahlâka ve kültürel mirasa saygıya dayanan bir din öğretimi anlayışının yayılmasına katkıda bulunmak. Kültürel mirası değerlendirebilen, yaşanan hayatı yorumlayabilen,problemlere çözüm üretebilen, bireyler yetiştirmek.

MİSYON

Akla ve bilime dayalı bir din anlayışının Türkiye için gerekli zihniyet değişikliğinin gerçekleşmesine yardımcı olabileceğine inanırız. Düşünen, sorgulayan, inancını aklıyla bütünleştiren öğrencilerin yetişmesine hizmet edecek yöntemlerin geliştirilmesine çalışırız. Din Öğretiminde belletici ve baskı altına alıcı bir yaklaşımı değil, konuları çözümleyici ve yorumlayıcı bir yaklaşımı benimseriz. Din Öğretiminde dinin bütünleştirici, huzur verici ve barışı sağlayıcı gücünü ortaya çıkarmaya çalışırız. Din öğretiminde şekilcilik ve sloganları değil, ahlakî öğretilerin felsefesini önemseriz.

Ahmed İslamoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi
Kategori : Lise
Website : Websiteye Git
K.Kodu : 380379
Özellikler
Liseler3

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar