Göksu Yemek Eskişehir, Arifiye Mahallesi, Göksu Lokantası, Yandaş Sokak, Odunpazarı, Türkiye
Yayınlanan 13 Temmuz 2017 / 150
Açılış Saatleri
  • Pazartesi :Kapalı
  • Salı :Kapalı
  • Çarşamba :Kapalı
  • Perşembe :Kapalı
  • Cuma :Kapalı
  • Cumartesi :Kapalı
  • Pazar :Kapalı

1965 yılında Yusuf Ziya Ersoy tarafından, ismini bulunduğu kavşaktan alarak “Göksu Lokantası” adı ile kurulmuştur. İlk adresleri Cengiz Topel cad. No: 6 olmuş, 5 masadan oluşan bu mekanda babaları ile beraber Ali ve Nusret Ersoy da yemek sektörüne ilk adımlarını atmışlardır.

 

5 yıl bu adreste kalan Göksu, 1970 yılında masa sayısını 13’e çıkartarak aynı cadde üzerinde No: 32 ‘de “Yeni Göksu Lokantası” ismi ile yoluna devam etmiş, 26 yıl gibi uzun bir süre burada kalarak artık istikrarın sembolü olmayı başarmıştır. 1991 yılında Yusuf Ziya Ersoy’ un vefatı ile Ali ve Nusret Ersoy, babalarının mesleğini beraber sürdürmüş, 1995 yılında ise abisi Ali Ersoy’ u kaybeden Nusret Ersoy Göksu ismini tek başına yaşatmak üzere çalışmaya devam etmiştir.

 

Eskişehir’ de sulu yemek konusunda marka olmayı başaran Göksu, 1996 yılında Sakarya cad. No:19 da ki yeni adresinde artık pide ve kebap sektöründe de hizmet vermeye başlamıştır. Bu tarihe kadar her geçen yıl kendini yenileyen; büyümeyi ve gelişmeyi ilke edinmiş olan Göksu, bir aile şirketi haline gelmiş; yeni adresinde varlığını sürdürmüştür.

 

2002 yılında ilk adresine geri dönen Göksu, çağın gereklerini yerine getirerek modern bir çehreye kavuşmuş ve 2008 yılına kadar “Göksu Yemek-Kebap” olarak Cengiz Topel cad. No: 14 ‘de hizmete devam etmiştir. 2007-2013 yılları arasında Neo, 2008-2010 yılları arasında ise Espark AVM’ de var olmayı başarmış olan GÖKSU, burada da sulu yemek ve döner konusunda fast food anlayışı ile yeniliklerini sürdürmeye devam etmiştir.

 

2010 yılı Temmuz ayında Arifiye mahallesinde açılan şubesi ile çarşı esnafı içerisinde varlığını yeniden göstermiş, gördüğü yoğun ilgi sayesinde 2014 Şubat ayı itibariyle Adalar şubesinde hizmet vermeye başlamıştır.

 

Bugün iki şubesi ile ve kalitesinden ödün vermeden yola devam etmektedir…

Özellikler
Bahçe
Çocuk Dostu
Dışarıda Masa
İkram
Kablosuz İnternet
Kredi Kartı
Otopark
Özel Günlere Uygun
Paket Yaptırıp Alma
Rezervasyon
Sigara İçilebilir
Yemek Çekleri
Restoran Cafe
Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır, ilk yorumu yapmak ister misiniz?
İnceleme bırak
Hizmet: Fiyat: Kalite: Diğerleri:

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar