İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Kütüphanesi İstanbul, Balat Mahallesi, İstanbul Ayvansaray Üniversitesi, Ayvansaray Caddesi, Fatih, Türkiye
Yayınlanan 31 Mayıs 2017 / 235

Kütüphane Hakkında

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, okulumuz eğitim – öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 2009 yılında Balat yerleşkesinde kurulmuştur. Kütüphane hizmetlerini en son teknolojik gelişmelerle birleştiren merkezimiz, eğitim verilen branşlarla ilgili basili dermesini; e-dergi, veri tabanı üyelikleri ve geniş multimedya koleksiyonu ile desteklemektedir.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, öğrencilerinin ve akademik kadrosunun bilgi-belge ihtiyaçlarını karşılamanın yanında, sıcak bir ortamda araştırma yapma imkânı sunmak, kullanıcılarının ulusal/uluslararası bilgi birikimlerini geliştirmek amacındadır.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığında kullanıcı bilgisayarları ile online katalog taraması yapılabilmekte, e-dergi ve üye olunan veri tabanlarına erişim sağlanabilmektedir. Ayrıca internete kablosuz (Wireless) bağlanma imkânı sunulmaktadır.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığında koleksiyon gelişimi, bağış, satın alma, abonelik ve değişim yollarıyla gerçekleştirilmektedir.

Akademik kadro talepleri doğrultusunda, ulusal/uluslararası diğer üniversite kütüphaneleri ile işbirliği yapılarak, Kütüphanelerarası Ödünç Verme (ILL) imkânından yararlanılmaktadır. Kütüphane ve Dokümantasyon Birimimiz, okulumuzla birlikte büyümeye ve açılan programlar doğrultusunda dermesini geliştirerek kullanıcılarına en iyi hizmeti vermeye devam edecektir.

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığımız, Cihannüma bina yanında bulunmaktadır. Dört kattan oluşan kütüphanemizin giriş katında süreli yayın koleksiyonu, 1. ve 2. katlarında kitap koleksiyonları ve referans kaynakları, 3. katında film koleksiyonu ve kullanıcı bilgisayarları yer almaktadır.

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar