İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu İngilizce Hazırlık Bahçelievler Mahallesi, İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu, Bosna Bulvarı, Üsküdar/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 31 Mayıs 2017 / 110
İngilizce Hazırlık Programı?nın amacı, öğrencilerin akademik hayatlarında başarılı olabilmeleri; İngilizce’nin iletişim aracı olarak kullanıldığı farklı çevrelerde kendilerini ifade edebilmeleri ve bilgi alışverişinde bulunabilmeleri için öğrencilere gerekli olan dil becerilerini kazandırmaktır. 
 
Meslek Yüksekokulumuzun İşletme Yönetimi ve Uygulamalı İngilizce ve Türkçe Çevirmenlik bölümlerinde eğitim gören öğrenciler için İngilizce Hazırlık eğitimi zorunludur. Diğer programlarda okuyan öğrenciler için İngilizce Hazırlık eğitimi isteğe bağlıdır. 
 
İngilizce Hazırlık programına devam eden öğrenciler, dinleme, yazma ve okuma becerilerini geliştiren çalışmaların yanı sıra yabancı uyruklu akademisyenler tarafından verilen konuşma dersleri ve her hafta düzenli olarak yapılan Speaking Club dersleri ile dil yetkinliğine sahip bireyler olarak programı tamamlarlar. 
 
Aynı zamanda Hazırlık programında okuyan öğrenciler Kavram Meslek Yüksekokulu?nun öğrencilerine sunmuş olduğu YES (yurtdışı eğitim sistemi ) online lisans tamamlama programına başvurabilmek için yeterli düzeyde İngilizce bilgisine sahip olmaktadırlar.
Etiketler
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar