İzmir Ekonomi Üniversitesi İnşaat Teknolojisi Bölümü

Teleferik Mahallesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi C Blok, Sakarya Caddesi, Balçova/İzmir, Türkiye
Yayınlanan 21 Temmuz 2017 / 143

Program Hakkında

İnşaat sektörü Türkiye’nin büyüme perspektifi ve 2023 hedefleri doğrultusunda çok büyük bir öneme sahiptir. Son zamanlarda kendine bağlı birçok alt sektörü harekete geçirerek büyümenin istikrarını sağlayan önemli ve stratejik bir sektör haline gelmiştir. İnşaat sanayi, hızla değişen pazar ve rekabet koşulları nedeni ile sürekli gelişim içindedir. Bu durum inşaat sektörünün vasıflı eleman ihtiyacını arttırmıştır.

Çok amaçlı kullanılan yapıların can ve mal güvenliği açısından yeterli dayanımda olması zorunludur. İnşaat teknolojisi alanında yeterli eğitimin verilmesi, bu sektörde vasıflı eleman sayısının artmasını sağlayacak ve bu durum yapıların kalitesini artıracaktır.

“İnşaat Teknolojisi” programının amacı, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde çalışacak, teorik bilgi ve pratik becerilere sahip ve bu bilgi ve becerileri azami oranda kullanabilen “İnşaat Teknikeri” yetiştirmektir.  “İnşaat Teknolojisi Programı” bilgi çağı ve iş yaşamının gereklerine uygun çağdaş öğretim yöntemleri ile yaşam becerileri kazandırmaya yönelik eğitim-öğretim hizmetleri sunacaktır.

Ayrıca bu programdan mezun olan öğrenciler, DGS sınavında başarılı oldukları takdirde, fakültelerin İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık bölümlerine geçiş yapabileceklerdir.

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar