Kömürcü Bendi Tabiat Parkı Kemer Mahallesi, Kömürcü Bendi Milli Parkı, Sarıyer/Istanbul, Türkiye
Yayınlanan 13 Eylül 2017 / 110
Kategori : Doğa ve Parklar
Konum : Kemer Mahallesi
Doğa ve Parklar : Doğal Güzellikler

Kömürcü Bendi Tabiat Parkı; Belgrad Ormanındaki en eski bent olan Kömürcü Bendi’nin üst kısmında bulunmaktadır. Kömürcü Bendi ´Karanlık Bent´ olarak da bilinir ve 2. Osman tarafından 1620´ de Kağıthane deresiyle buluşan Topuz Dereciği üzerine inşa edilmiştir.

Geyik Üretme Sahası; Kömürcü Bendin bitişiğine tesis edilmiştir. Tabiat Parkı İçerisinde eskiden Alabalık Üretme İstasyonu ve Pekin Ördeği Üretme Tesisleri bulunmaktaydı, ancak günümüzde bu tesisler faaliyet göstermemektedir.

Kömürcü Bent etrafı sık ağaçlarla çevrili yapraklı ormanların en güzeli Kayın Ormanları ile iç içe vaziyettedir ve Tabiat Parkının civarında yürüme mesafesinde halkın rağbet ettiği sakin dinlenme alanları mevcuttur.

2,90 ha alanı olan bu Tabiat Parkında; güzel piknik alanları, tuvaletleri ve çocukları hem eğlendirecek hem de eğitecek birbirinden özel aletlerin bulunduğu bir çocuk oyun alanı mevcuttur.

Kömürcü Bendi Tabiat Parkı; Belgrad Ormanları´nın Bahçeköy girişinden sonra gelen Neşet Suyu ve Falih Rıfkı Atay mesire yerlerini takiben gidilir.

Özellikler
nenerede
Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır, ilk yorumu yapmak ister misiniz?
İnceleme bırak
Hizmet: Fiyat: Kalite: Diğerleri:

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar