Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü

Uncubozköy Mahallesi, Celal Bayar Üniversitesi, Manisa, Türkiye
Yayınlanan 23 Temmuz 2017 / 123
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

BEDEN EĞİTİMİ SPOR ÖĞRETMENLİĞİ

Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü; Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi ABD ve Sporda Psiko-Sosyal Alanlar ABD olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. 
Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi ABD’da; 1 Profesör Doktor, 1 Doçent Doktor, 5 Yardımcı Doçent Doktor, 4 Öğretim Görevlisi, Sporda Psiko-Sosyal Alanlar ABD ‘da 2 Yrd.Doç, 2 Öğretim Görevlisi, 1 Araştırma Görevlisi  olmak üzere toplam 16 öğretim elemanı bulunmaktadır. 
Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde halen 100 bayan, 158 erkek olmak üzere 258 öğrenci öğrenim görmektedir.

Bölümümüzden mezun olan öğrenciler ilköğretim ve orta dereceli okullarda Beden Eğitimi Öğretmenliği yapmaktadırlar. Ayrıca üniversitelerde öğretim elemanı ve turizm sektörünün değişik alanlarında görev almaktadırlar.

Beden Eğitimi Programının Misyonu:
Evrensel değerler ışığında bilgi ve teknoloji üreten, araştırmacı, katılımcı, paylaşımcı,insan haklarına saygılı, bilim ve teknolojiden yararlanarak özgün ve estetik değerlere sahip çağdaş bir beden eğitimi ve spor eğitimi vermek, spor ve spor kültürünü yerleştirmeyi, yaygınlaştırmayı ve sevdirmeyi hedeflemiş bireyler yetiştirmek ve bu niteliklerde yetiştirilen bireyleri toplum yararına sunmak.

Beden Eğitimi Programının Vizyonu: 
Yaptığı çalışmalar ve mezun ettiği/edeceği öğrenciler aracılığı ile ulusal ve uluslararası bilimsel araştırma kalitesini yükseltmek, fiziksel olarak eğitilmiş bireyler ve dolayısı ile bir toplum yaratmaya öncülük eden bir kurum olmaktır.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar