Özel Niğde Hayat Hastanesi Özel Niğde Hayat Hastanesi, Niğde Merkez/Niğde, Türkiye
Yayınlanan 27 Mayıs 2017 / 162
Kategori : Hastaneler
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Hastane : Özel Hastane

2005’ten beri Niğde’de hastanecilik alanında faaliyet gösteren Hayat Hastanesi 150 çalışanıyla Niğde de hizmet vermektedir.

Ağız ve Diş Sağlığı : Estetik diş hekimliği ve protez uygulamalarında hastanın yüz yapısı ve gülüş dizaynı yapılmakta ve buna göre gerekli olan porselen köprü, protez vs. yapılmaktadır. Gömülü 20 yaş dişleri gibi cerrahi operasyonlar yapılmaktadır. Çok hassas, sorunlu hastalara genel anestezi altında tedavi imkânı sunmaktayız. Her türlü diş tedavisin yanında implant ( vidalı diş ) yapımı hastanemizde yapılmaktadır.

Acil Servis : Hayat hastanesi acil servis bölümü yılın her günü 24 saat tedavi ertelenemez prensibi ile hareket ederek her yaş grubundaki hastaya ücretsiz hizmet vermektedir. Acil servis de ilk müdahale odası, 2 adette müşahede bölümleri yer almaktadır. Acil Servisimiz, saniyelerin öneminin bilincinde olan, ilk müdahalenin bilincinde olan, ilk müdahale için her türlü ekipmana sahip olup, 3 Acil Doktoru, 5 hemşire, 1 sağlık memurundan oluşan acil kadrosu ve ambulans hizmetleri ile desteklenmektedir.

Diyet ve Sağlıklı Zayıflama : Obezite tedavisi, çocukluk ve ergenlikte diyet, şeker hastalarında diyet, kalp damar hastalıklarında beslenme ve diyet, karaciğer hastalıklarında, kadın sağlığı ve menopozda beslenme, yaşlılıkta beslenme, sindirim sistemi hastalıklarında diyet gibi her tür hastalığa yönelik diyet ve beslenme eğitimi verilmektedir.

Çocuk Hastalıkları : 0 – 16 yaş çocukların her türlü muayenesi; bebeklerin büyüme ve gelişme takibi, desteklenmesi, aşı takibi, ateşli hastalıklar, koruyucu sağlık hizmetleri ve ishal, solunum yolu enfeksiyonu gibi hastalıkların teşhis ve tedavisi ayakta ve yatarak hastanemizde yapılmaktadır.

Dahiliye : Anemi ve diğer kan hastalıklarının, ülser, reflü, kolit ve diğer sindirim sistemi hastalıklarının, böbrek yetmezliği ve diğer böbrek hastalıklarının, kalp hastalıklarına yol açan, hiper tansiyon, şeker hastalığı, obezite, kolestrol gibi hastalık ve bulguların teşhis ve tedavisi yapılmaktadır.

Genel Cerrahi : Her türlü muayenenin yanı sıra; guatr ameliyatları, memenin iyi ve kötü huylu hastalıkları, mide (reflü) ameliyatları, karaciğer kist ameliyatları, açık ve kapalı safra kesesi ameliyatları, bağırsağın iyi ve kötü huylu ameliyatları, anal bölge hastalıklarında; hemoroid, anal fissür, perinal fistül, kıl dönmesi ameliyatları, karın duvarında oluşan fıtık ameliyatları, kasık fıtığı gibi genel cerrahi alanındaki tüm ameliyatlar yapılmaktadır.

Göz hastalıkları : Her türlü şaşılık muayenesi, göz tansiyonu ölçülmesi, kornea hastalıkları, retina hastalıkları muayenesi, gözyaşı boşaltım yolları hastalıkları muayenesi ve tedavisinin yanı sıra; Katarakt, glokom, şalazyon, pterjimun ameliyatları başarıyla yapılmaktadır.

Kadın Hastalıkları Ve Doğum : Hayat Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ünitesi konusunda iddialı uzman doktor, 1 poliklinik ve ultrason odası, 15 özel hasta odası, 1 doğumhane, 2 ameliyat odası ile hizmet vermektedir. Normal ve riskli gebeliklerin takibi ve doğumları, menopoz hastalıklarının takipleri, idrar kaçırma ile ilgili takip operasyonları, rahim ve yumurtalıklardan kaynaklanan kitlelerin laporoskopik (kapalı) yöntemle tedavileri, her yıl on binlerce kadının yakalandığı rahim ağzı kanserlerinin önlenmesi için 18 yaşını geçmiş evli her kadını yılda bir kez yaptırması gereken pap smear testi, Hayat Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum ünitesinde başarı ile yapılmaktadır.

Kulak Burun Boğaz : Her türlü muayene, her türlü işitme ve denge testleri, odyometri ve timpanometri ve kalorik testler, kulak iltihabı, kulak tüpü takılması, ses kısıklığı ve ses ile ilgili hastalıkların ameliyatları, geniz eti ve bademcik ameliyatları, her yaş grubunun baş ve boyun bölgesi kitlelerinin teşhis ve tedavisi kronik sinüzitlerin fonksiyonel endoskopik cerrahisi, estetik burun ameliyatları, kulak zarı ve burun eğriliği ameliyatları ve radyo frekans ile burun içi eti yakılması ayrıca ağrısız ve kanamasız bademcik ameliyatı ve horlama tedavisi yeni teknolojik cihazlarla yapılmaya devam etmektedir.

Ortopedi : Artroskopik (kapalı) diz ameliyatları; menisektomani veya menisküs tamiri, artroskopik mikrofraktür uygulamaları; Omuz çıkığında bankart tamiri, subakromiyal sıkışma sendromu, labral yırtık eksizyonu tamiri, kıkırdak ameliyatları, rotatar cuff tamiri; Kireçlenme durumunda kalça ve diz protezi ameliyatları, El bileği ve ön kolun tendon kesileri, kırıklar, sinir sıkışmalarının cerrahi tedavisi; Klaça çıkığı, çarpık ayak düz tabanlık gibi deformitelerin düzeltilmesi; Ekstremite (kol- bacak kemik uzatma ameliyatları), kemik deformitelerinde, kırık kaynamaması ve kemik enfoksiyonlarında eksternal fiksator uygulamaları, Travma sonrası oluşan kırık ve çıkıkların alçı- atel tespit araçları ile konservatif tedavisi yada gerektiğinde cerrahi tedavisi yapılmaktadır.

BRANŞLAR (SGK ANLAŞMALI)
 • Dermatoloji (Cildiye)
 • İç Hastalıkları (Dahiliye)
 • Nöroloji
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Kardiyoloji
 • Genel Cerrahi
 • Göz Hastalıkları
 • Üroloji
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum
 • Ortopedi ve Travmatoloji
 • Nöroşirurji (Beyin ve Sinir Cerrahisi)
 • Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
 • Biyokimya
 • Radyoloji
 • Mikrobiyoloji
 • Acil
 • Yoğun Bakım
 • Deri ve Zührevi Hastalıklar

Özel Niğde Hayat Hastanesi iletişim bilgileri (telefon, faks ve internet sitesi) sayfanın en üstünde verilmiştir. Özel Niğde Hayat Hastanesi, Niğde şehrinde Özel hastane olarak faaliyet göstermektedir. Bu sayfa kurumun resmi sayfası değildir ve sadece telefon numarası, web sitesi, adres gibi rehber bilgileri sunmaktadır.

Soru, öneri veya şikayetleriniz ile ilgili olarak yetkililere erişmek, doktor listesi, sunulan hizmetler ile ilgili bilgi almak ve eğer kurum tarafından böyle bir hizmet sunuluyorsa telefonla veya internetten online randevu almak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özellikler
Hastaneler
Yorumlar
Henüz yorum bulunmamaktadır, ilk yorumu yapmak ister misiniz?
İnceleme bırak
Hizmet: Fiyat: Kalite: Diğerleri:

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar