Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Altunizade Mahallesi, Merkez Yerleşke, Haluk Türksoy Sokak, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 28 Mayıs 2017 / 167

T.C. Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimleri Enstitüsü, 2012’den bu yana faaliyet göstermeye başlamıştır. Enstitümüz, akademik dünyada kariyer sahibi olacak bilim insanları ve dünyanın değişen şartlarına göre gerekli yetenek ve yeterliğe sahip insanları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Bu açıdan; her zaman dinamik, yenilikçi, kendini dünyanın her yerinde başarılı kılacak niteliklere sahip olmak isteyen tüm adayları eğitim-öğretim sürecine katmayı amaçlamaktadır.

Enstitümüzde halen Klinik Psikoloji Tezli ,Uygulamalı Psikoloji Tezli-Tezsiz, Nöropazarlama Anabilim Dallarında lisansüstü program bulunmakta olup Fakültelerimizdeki doktora  bölümlerinin gerek bölüm gerekse birleştirilmiş anabilim dallarına ait tekliflerin yasal süreçleri devam etmektedir.

Lisansüstü programlarımızda öğretim üyelerimiz ile konusunda uzman akademisyenler, en güncel teorik ve uygulamalı bilgileri öğrencilerimize aktarmaktadırlar.

Açık ve açılması düşünülen programlarımızın amacı; akademik kariyer basamaklarında ilerleyecek, Türkiye ve dünyanın önde gelen kurumlarında çalışabilecek, bulundukları kurum(lar)da kariyerini geliştirebilecek uzmanlar yetiştirmek ve öğrencilere dünyanın tanınmış yüksek lisans programları ile eş değerde uzmanlık sağlamaktır. Bu konuda Yurt dışındaki bazı üniversitelerle ortak program açılması da hedeflenmektedir.

Kariyer yapmak isteyen ve bu anlamda kendini geliştirmeyi hedefleyen, lisans mezunu öğrenci adaylarımızı Enstitümüze bekliyoruz.

Saygı ve Sevgilerimle.

Prof.Dr. Muhsin KONUK
Müdür

 

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar