Avrupa Meslek Yüksekokulu Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Kazlıçeşme Mahallesi, Avrupa Meslek Yüksekokulu, Ahmet Haşim Sokak, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 30 Mayıs 2017 / 114

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

Programın Amacı; sağlık kurumlarında, sekretarya hizmetlerini yürütebilen; hastalıkların tanı, teşhis ve tedavileri ile ilgili kayıt işlemlerini yapabilen; tıbbi, idari ve istatistiki dokümanları hazırlayabilen; dokümanları düzenleyerek arşivleyebilen; arşiv düzenleyip, geliştirebilen; hasta kabul ve dosya işlemleri ile hastaları muayeneye hazırlayan; çalıştığı birimin yazılı ve sözlü iletişimini sağlayan sağlık teknikerlerini yetiştirmektir.

İş Alanları : Sağlık teknikeri unvanı ile mezun olan öğrencilerimiz, sektörün her alanında çalışabilme olanağına sahiptir. Programın iş bulma olanağı oldukça geniştir. Özel ve kamu sağlık kuruluşlarının çeşitli birimleriyle,  yataksız tedavi kuruluşları, özel sağlık poliklinikleri, il sağlık müdürlükleri, tıbbi araştırma e- yayın şirketleri, tıbbi malzeme firmaları, dispanserler, görüntüleme merkezleri ve doktor muayenehaneleri de mezunlarımızın istihdam alanları içerisindedir.

Dikey Geçiş Yapılabilen Bölümler

-İşletme

-Sağlık İdaresi

-Sağlık Kurumları İşletmeciliği

-Sağlık Kurumları Yöneticiliği

-Sağlık Yönetimi

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar