Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Bağlarbaşı Mahallesi, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Maltepe/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 27 Mayıs 2017 / 242
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Hiç bir meslek mensubunun tek başına veremeyeceği kadar geniş kapsamlı ve teknik bir alan olan sağlık hizmetleri, ancak, bilgileri, becerileri, yetkileri ve sorumlulukları yönünden birbirlerini tamamlayarak aynı amaç için bir arada çalışan değişik meslek üyelerinden oluşan bir ekip tarafından verilebilir. Yüzlerce değişik meslek üyesinin yer aldığı bu ekibin çok değerli bir üyesi ve çoğu zaman ekibin başı hekimlerdir. Bu anlayıştan hareketle günümüzde hekim, hastalıkları teşhis ve tedavi eden bir kişi olmanın ötesinde başka niteliklere de sahip olması gereken bir meslek mensubu olarak kabul edilmektedir.

İşte, Fakültemizin temel amacı, Dünya Sağlık Örgütü’nün “beş yıldızlı hekim” olarak tanımladığı şekilde, hastayı bütüncül bir yaklaşımla ele alıp, yüksek nitelikli bakım verebilen;  uyguladığı teknolojinin maliyet ve etik açıdan uygunluğuna karar verebilen;  kişilerle etkili bir iletişim kurarak onların sağlıklarını korumayı ve geliştirmeyi sağlayan; birlikte çalıştığı ekip üyelerinin ve hizmet verdiği kişilerin güvenlerini kazanan, bireysel ve toplumsal gereksinimler için arabuluculuk yapabilen, toplum adına girişim başlatabilen;  sağlıkla ilgili verileri değerlendirerek hastaların ve toplumun gereksinimlerini karşılamak üzere programlar geliştirebilen, bireyler ve kurumlarla uyumlu çalışabilen yönetici hekimler yetiştirmektir. Bu amacını gerçekleştirebilmek için Fakültemiz giderek daha da güçlenen altyapı ve öğretim üyesi kadrosu ile 1997 yılından buyana eğitimini sürdürmektedir.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ailesinin bir üyesi ve geleceğin değerli hekimleri olan sizleri aramızda görmekten sonsuz mutluluk duymaktayız. Bilmelisiniz ki, mezun olduğunuzda alacağınız diploma, tek başınıza hekimlik yapabileceğiniz konusunda yalnızca bir yetki belgesidir. Diploma almış olmak, eğitiminizin bittiği anlamına gelmez. Çünkü tıp, hızla gelişen ve değişen dinamik bir bilimdir ve tıp eğitimi, tıp fakültesine girdiğiniz gün başlar, ömür boyu sürer. Fakültemiz, mezuniyet sonrası dönemde de sizlerin destekçisi olmaya devam edecektir.

Zor ve özveri gerektiren, ancak bir o kadar haz veren ve şerefli hekimlik mesleğine hoş geldiniz. Sizlere, hem eğitiminizde hem de hekimlik yaşamınızda başarılar dilerim.

Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar