Nişantaşı Üniversitesi Rektörlük Nişantaşı Ünv., Merkez Mahallesi, Kağıthane/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 27 Mayıs 2017 / 223

Sevgili Öğrenciler,

Sizlere, Nişantaşı Üniversitesi ailesi adına merhaba diyorum.

Biz, genç bir üniversiteyiz…

Adımızı, geçmişi iki asır öncesine dayanan tarihi nişan taşlarından alıyoruz ama Türkiye’nin en genç üniversitelerinden biriyiz. Önce küçük bir fidan olarak “Nişantaşı Meslek Yüksekokulu” adıyla eğitim bahçesine dikildik, ilerleyen zamanlarda lisans ve lisansüstü eğitimi de verebilen yetişkin bir ağaca dönüştük… Şimdi dev bir çınar olma yolunda bir yandan umutla gökteki yıldızları yakalamayı hedeflerken, diğer yandan sabırla köklerini toprağın derinlikleriyle buluşturarak sağlam temeller üzerinde yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyoruz.  

Dört duvar arasında değil,  hayatın içindeyiz…

Eğitime bütüncül bakıyor, güçlü akademik kadromuzun katkısıyla verdiğimiz kaliteli eğitimin yanında öğrencilerimizi hayata da hazırlıyoruz. 3. Nesil üniversite olarak iş dünyasıyla yakın işbirliği içinde öğrencilerimizin öğrenim esnasında iş deneyimi edinmelerini sağlıyoruz. Uluslararası anlaşmalar ve değişim programları ile öğrencilerimizin yurtdışı tecrübesi kazanmasının yolunu açıyoruz.

Keyifle, birlikte öğreniyor ve yönetiyoruz…        

Yurdun dört bir yanından gelen sizlerin bilimsel, evrensel ve milli değerlerle yetişmenizi, sizi biz, bizi siz yapmayı hedefliyoruz. Başarılı öğrencilerimizi %100’e varan oranlardaki burslarla destekliyoruz. Yönetim değil, “yönetişim” anlayışını öncelliyor, bu konudaki  ortaklığımızdan mutluluk duyuyoruz.

Hayatınızı güzelleştiriyoruz…

İyi bir İngilizce eğitimi, çift diploma olanağı, güvenli ve huzurlu eğitim koşulları ve eğitim esnasında iş tecrübesi edinmenizi sağlayarak hayatın hem eğitim alırken, hem de sonrasında size güzel olması için çaba sarfediyoruz.

Küresel sistemle etkileşim halinde, iyi bir akademik eğitim almış, gelişim ve yeniliklere açık, sorgulayan, eleştiren, analitik düşünen, dinamik, donanımlı birer birey olmayı arzu eden kararlı ve azimli gençleri çınarımızın gölgesinde güvenli yaşamaya, yaşarken öğrenmeye ve öğrenirken keyif almaya davet ediyoruz.           

Sevgilerimle….

 

                                                                                                       Prof. Dr. Esra HATİPOĞLU

                                                                                                                       Rektör

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar