Nişantaşı Üniversitesi Sadabad Yerleşkesi Emniyettepe Mahallesi, Nişantaşı Üniversitesi Sadabad Kampüsü, Halit Paşa Caddesi, Eyüp/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 27 Mayıs 2017 / 153

13 Ekim 2014 tarihinde hizmete giren Sadabad Kampüsü, ülkemizin ilk organik kampüsü olma özelliğini taşımaktadır. Tasarımından, inşaat süreçlerine, malzeme seçiminden kampüs işletmesine kadar tüm aşama ve operasyonlarda çerve duyarlılığı ve sürdürülebilirlik boyutları hassasiyetle  dikkate alınan kampüsümüzde, fakülte lisans programlarımız ve sağlık programları dışındaki önlisans programlarımız yürütülmektedir.   

26,000 m² üzerine kurulu ve kapalı alanı 6,613 m² olan Sadabad Kampüsümüz, merkez kampüs statüsündedir. Mütevelli Heyet ve Rektörlük Ofisleri’nin bulunduğu kampüste bir modern konferans salonu, e-kütüphane, personel ve öğrencilere yönelik kafeteryalar, idari ve akademik ofisler ve sosyal aktivite için açık alanlar mevcuttur. Bunların yanı sıra sağlık programları için 4 atölye, Mimarlık-Mühendislik Fakültesi öğrencileri için 2 atölye, Sanat Tasarım Fakültesi öğrencilerinin kullanabilecekleri 2 atölye,  TV-Radyo stüdyoları ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümünün kullanımına ayrılmış Gastroditoryum bulunmaktadır. 

Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar