Nişantaşı Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Yenidoğan Mahallesi, T.C.NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ, Bayrampaşa/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 27 Mayıs 2017 / 204

Nişantaşı Üniversitesi’nin uygulamalı bir fakültesi olan Sanat ve Tasarım Fakültesi, Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü, İletişim Tasarımı Bölümü, Grafik Tasarımı Bölümü, Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, İç Mimarlık Bölümü, İngilizce İç Mimarlık Bölümü, Müzik Bölümü ve Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümlerinden oluşmaktadır.

Öğrencilerimize çalışma alanlarının gerektirdiği becerileri kazandırmak, yurt içinde ve yurt dışında ürün, sistem veya süreç tasarımları yapabilen, uygulayabilen, alanlarında yenilik getirebilecek bilgi ve deneyimi vermek başlıca amaçlarımızdandır.

Nişantaşı Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi’ndeki tüm bölümler çağdaş sanat ve tasarım konusunda en son bilgi ve teknolojiyi izleyen bir yapıya sahip olup bu amaçla tüm atölye ve laboratuvarlar tam donanımlı olarak hizmet vermektedir.

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümünde öğrenciler görsel ve işitsel medyaya ve sinemaya dair kuramsal yaklaşımları öğrenir ve uygulamalı derslerle alanlarında pratik yaparlar.

Tekstil ve Moda Tasarımı düşünceyi modele dönüştürebilen, sanat ve estetiği ön plana alan bir bölüm olup ülkemizde en fazla rağbet gören çalışma alanlarından birisini oluşturmaktadır.

İngilizce İç Mimarlık Bölümü, İngilizce eğitim diliyle dünya ile tam uyumlu ve etkileşim içinde tasarımcılar yetiştirmeyi hedefleyen bir lisans programıdır. İç Mimarlık Bölümü ve Grafik Tasarımı Bölümü ekip çalışmasına yatkın, yaratıcı bir ruha sahip, estetik anlayış sahibi tasarımcılar yetiştirmektedir.

Müzik Bölümü, müzik eğitimini geleneksel ve modern anlayışla bütünleştirebilen, alanında bilgi ve beceriye sahip bireyler yetiştirmeyi amaç edinen sanat ve bilim ağırlıklı bir programdır.

Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü, farklı mecralardaki her türlü sanatsal teşhir ve gösteriye yönelik sanat prensiplerini bilen, sektörün ihtiyaç duyduğu yaratıcı yönü güçlü yöneticiler yetiştirmeyi amaç edinir.

Son olarak, fakültemizin en renkli bölümlerinden Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü, uzman eğitim kadrosuyla, ülkemizdeki üniversitelerin aynı bölümleri arasında en geniş ve en modern uygulama alanlarına sahip; Türk mutfağından, İspanyol, Fransız, İtalyan, Uzak Doğu mutfaklarına kadar uygulamalı eğitim veren ve profesyonel ekip yetiştiren bölümümüzdür.  

Sanat ve Tasarım Fakültesi, Tekstil ve Moda Tasarımı, İletişim Tasarımı, Radyo, Televizyon ve Sinema, Grafik Tasarımı, Gastronomi ve Mutfak Sanatları ve İç Mimarlık Bölümleri ile İstanbul’un merkezi Kâğıthane’de Sadabad ve Premium Yerleşkesinde yer almaktadır.

Prof. Dr. Gülseren YÜCEL
V. Dekan

Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar