Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (MUGİM) Büyükbakkalköy Mahallesi, Maltepe Üniversitesi Marmara Eğitim Köyü, Dudullu Osb/Maltepe/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 27 Mayıs 2017 / 130
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Günden güne bilgiye zenginlik, bilgeliğe derinlik kazandırmanın, uluslararasılaşarak bütün ülkelerin sorunu haline gelmesi, dünyadaki üniversiteleri, yeniden yapılanmaya zorluyor. Artık dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun, her üniversite araştıran bir üniversite olduğu kadar uygulayan bir üniversite de olmak zorundadır.

Yeni yüzyılda, odak noktasında makinaların olduğu sanayi toplumunun değerlerinden daha çok odak noktasında girişimcilerin olduğu bilgi toplumunun değerleri belirleyici olacaktır. Ürün, hizmet ve bilgi üretiminde, arz ve talep arasındaki uyum ve düzeni sağlayan girişimciler, her insanın gönlünde yatan arslanları bir bir uyandıracaklardır.

Girişimci yetiştiren üniversiteler, hem öğretim üyelerinin, hem öğrencilerinin, gönüllerinde taşıdıkları, gizli enerjiden yararlanmasını bilen, iş isteyen gençler değil, iş kuran gençler yetiştiren üniversitelerdir. Girişimciliğe önem veren üniversiteler, girişimci öğrenci ve sıradışı öğretim üyeleriyle, Türkiye’nin yapısal dönüşümünün lokomotifi olacaklardır.

Maltepe Üniversitesi öğrencilerine “aktör” kimliği kazandırma çabası içindedir. Bir öğrencinin “aktör öğrenci” olabilmesi için, hedef sahibi olması, bu hedeflere ulaşmak için gayret etmesi, alanı ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olması, girişken, girişimci, farklılık yaratan, sosyal sorumluluk sahibi olması gerekir. Önemli olan artık üniversiteye girmek değil, üniversiteden geleceğin aktörü ve kalifiye elemanı olarak mezun olmaktır. Biz de Maltepe Üniversitesi olarak bu rekabet koşullarına uyumlu, iş arayan değil, iş kuran, fırsat ve fark yaratan dolayısıyla aranan mezunlar veriyoruz.

Maltepe Üniversitesi bu hedefine yeni açtığı Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (MÜGİM) ile daha da yakınlaşmıştır. Merkezin birincil amacı üniversitemizin öğrenci ve akademisyenlerine yenilikçi ve girişimci projelerini hayata geçirmelerinde yardımcı olacak bilgi ve becerileri kazandırmak, gerekli kaynaklara ulaşma yollarını göstermektir.

Maltepe Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi (MUGİM)
Kategori : Üniversite
Telefon 2 : Tel
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar