MEF Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Huzur Mahallesi, MEF Üniversitesi, Maslak Ayazağa Caddesi, Sarıyer/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 27 Mayıs 2017 / 169

Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı

 

Üniversite-sanayi işbirliğinin en önemli örneklerinden biri olarak MEF Üniversitesi ile finans dünyasının lider kuruluşlarından Yapı Kredi Bankası işbirliğinde 2015-2016 akademik döneminde hayata geçen Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans programı, bir yandan bugünün küresel piyasasında rekabet edebilmek için gerekli bilgi, beceri ve deneyimleri kazandırarak geleceğin bankacılarını ve finans uzmanlarını yetiştirirken, mezunlarına Yapı Kredi Bankası’ nda 3 yıl süre ile çalışma imkanları sunmaktadır.
 


Programa kayıt olan her öğrenci için ücretin %50′ si karşılığı MEF Üniversitesi tarafından, kalan %50 Yapı Kredi tarafından burs sağlanmakta, öğrenciler programda %100 burslu olarak okumaktadır. Toplam 28 zorunlu, 5 seçmeli dersi, Özel Gelişim Programı ve 120 AKTS krediyi tamamlayarak programdan başarı ile mezun olan öğrenciler, Yapı Kredi Bankası’ nın işe alım koşullarını sağlamaları durumunda 3 yıl boyunca Yapı Kredi Bankası bünyesinde iş fırsatı yakalamaktadır.Sektörün nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak için oluşturulan programın ders içerikleri, öğrencilerin mezun olduklarında en yüksek seviyede bilgi ve beceri sahibi olmaları amacıyla Yapı Kredi Bankacılık Akademisi ve MEF Üniversitesi ile birlikte belirlenmektedir. Ders içeriklerinde bankacılık ve ekonomi ile ilgili güncel bilgi ve uygulamalarla harmanlanmış teorik derslerin yanında iş yaşamında başarılı bir kariyer sahibi olmak için mezunların sahip olmaları gereken iletişim ve satış teknikleri,  takım çalışması gibi sosyal becerilerin geliştirilmesine de özel önem verilmektedir. Program içeriğindeki teorik dersler, MEF Üniversitesi akademisyenleri, piyasa uygulamalarına yönelik dersler ise Yapı Kredi Bankası’ nın konularında deneyimli iç eğitmenleri tarafından verilmektedir. Derslerle ilgili simülasyonlar Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’ nde gerçekleştirilmektedir.

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar