MEF Üniversitesi Ekonomi Bölümü Huzur Mahallesi, MEF Üniversitesi, Maslak Ayazağa Caddesi, Sarıyer/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 27 Mayıs 2017 / 134

Ekonomi

 
2014-2015 Akademik Yılı’nda ilk öğrencilerini alan bölümümüz gerek eğitim gerekse araştırma alanında Türkiye’nin ilk sıralarında yer almayı hedeflemektedir. 
 
Akademisyen kadromuzun çoğu lisansüstü ve doktora çalışmalarını uluslararası kurumlarda tamamlamış, eğitim ve araştırma alanlarında nitelikli ve dinamik öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Hedefimiz, eğitimde en son yöntem ve teknolojileri kullanarak öğrencilerimize ulusal ve uluslararası alanda öncü olmalarını sağlayacak gerekli donanım ve altyapıyı sağlamaktır.
 
Esnek ve çeşitli ders programı sayesinde ekonomi bölümü öğrencileri ana uzmanlık alanları dışında işletme, finans, siyasal bilgiler gibi farklı alanlardan ders alarak öğrenim programlarını çeşitlendirme olanağına sahiptirler. Bölümümüz ayrıca üniversitemiz tarafından sunulan 3+2 sistemi çerçevesinde uluslararası saygınlığı olan üniversiteler ile diploma programları kurmayı hedeflemektedir. Bu program sayesinde öğrencilerimiz MEF Üniversitesi’nden Lisans, yurt dışı anlaşmalı Üniversiteden Ekonomi, MBA veya Finans alanlarında Yüksek Lisans diploması alma şansına sahip olacaktır. Buna ek olarak bölümümüz öğrencileri 240 AKTS kredili lisans eğitimini 3 senede bitirme olanağına da sahip olacaklardır.
 
MEZUN OLDUĞUNDA İŞ OLANAKLARI:
 
Bölümümüz öğrencilerimizi kamu, özel sektör ile uluslararası kurumlarda başarılı liderler olarak en iyi şekilde hazırlamayı amaçlamaktadır. Ekonomi biliminin reel sektör ile yakın ilişkisi öğrencilerimize mezuniyet sonrasında iş olanakları açısından çeşitlilik sunmaktadır. Mezunlarımız finans, telekomünikasyon, ilaç, inşaat gibi sektörlerin sunduğu farklı iş alanlarında çalışma olanaklarına sahiptirler. Bunun yanında ekonomi bölümü mezunları devlet bünyesinde Hazine Müsteşarlığı ve Merkez Bankası gibi kurumlar ile World Bank, International Monetary Fund gibi uluslararası kuruluşlarda istihdam edilebilmektedirler. 
 
Türkiye’nin ve İstanbul’un finans ve ticaret merkezi olan Maslak’ta konumlandırılan kampüsümüz öğrencilerimize iş ve staj olanaklarına ulaşım açısından kolaylık sağlamaktadır.
 
3+2 programı çerçevesinde öğrencilerimiz mezuniyet sonrası yurtdışında çalışma imkanlarına sahip olacaklardır.
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar