MEF Üniversitesi Psikoloji Bölümü Huzur Mahallesi, MEF Üniversitesi, Maslak Ayazağa Caddesi, Sarıyer/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 27 Mayıs 2017 / 178

Psikoloji

 
Psikoloji Bölümü, uluslararası standartlarda eğitim ve araştırmayı benimsemiş akademik kadrosuyla Türkiye’nin ilk sıralarında yer almayı hedefleyen iddialı bir bölümdür. Psikolojinin gerek teorik gerekse uygulamalı taraflarının ayrıntılı olarak işlendiği ders programında öğrencilerin alanı birçok perspektiften değerlendirmesi amaçlanmıştır. Bu doğrultuda farklı araştırma metodolojileri öğrenme, bilimsel kritik düşünme ve uygulamalı öğrenim becerileri edinilmesine önem verilmiştir. Bu kaliteli eğitimin, yetenekli, araştırma yönü aktif ve uluslararası standarttaki öğretim görevlilerimiz öncülüğünde verilmesi hedeflenmektedir.
 
Psikoloji Bölümü eğitimde flipped classroom yaklaşımını tamamen benimsemiştir. Bu yöntem ile psikolojik olguların yanısıra deneysel yöntemler ve veri-analizi teknikleri gösterilecektir. Öğrenciler düzenli olarak kendi deney ve projelerini tasarlayacak ve yürüteceklerdir. Bunun yanısıra, öğrencilerin akademik becerilerini geliştirmeleri için bölümün araştırma projelerine katkı sağlayabilecekleri bir ortam oluşturmak amaçlanmıştır ve bu doğrultuda öğrencilerimiz araştırmaya adanmış olanaklardan faydalanabileceklerdir.
 
Psikoloji Bölümü’nün eğitim dili tamamen İngilizcedir ve gerek fakülte gerekse bölüm olarak anadili İngilizce olan öğretim üyelerimiz bulunmaktadır. Bunun yanısıra bölümümüz dünyanın en iyi üniversitelerinden araştırma alanlarının uzmanı olan öğretim görevlileriyle akademik işbirliği halindedir.
 MEZUN OLDUĞUNDA İŞ OLANAKLARI:
Psikolojide eğitim oldukça geniş ve farklı alanlarda uygulanabilecek beceriler kazandırmaktadır. Psikologların gerekli eğitimleri tamamladıktan sonra çalışabilecekleri alanlardan bazıları; terapi ve rehabilitasyon merkezleri ve hastaneler, okullar ve eğitim merkezleri, insan kaynakları ve personel seçimi, pazarlama ve pazar araştırmaları, araştırma şirketleri ve reklam ajansları olarak tanımlanabilir.
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar