Okan Üniversitesi Rektörlük Okan Üniversitesi, Tepeören Mahallesi, Tuzla/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 28 Mayıs 2017 / 146

Sevgili Öğrencilerimiz,

Ülkemizi çağdaş yarınlara taşıyacak gençler yetiştirmeyi misyon edinen üniversitemiz, 2013-2014 Akademik Yılı’nda da yenilikçi ve sürdürülebilir eğitim anlayışıyla faaliyetlerine devam ediyor.

17. yılında 25 bin öğrenciye ulaşmanın gururunu yaşayan Okan Üniversitesi, iş dünyasıyla olan yakın ilişkileri, uzman akademik kadrosu, geniş imkanlara sahip kampüsleri (Tuzla, Kadıköy, Mecidiyeköy, Beyoğlu ve Bahçelievler) ve modern eğitim anlayışıyla dünyadaki tüm çağdaşları ile rekabet edebilecek mezunlar yetiştirmekten gurur duyan bir üniversite. Üniversitemiz bugün 9 Fakülte, 1 Yüksekokul, 2 Meslek Yüksekokulu, 3 Enstitüsünde ve Konservatuvarında 100’ü aşkın diploma programıyla büyük bir eğitim üssü.

Okan Üniversitesi Tuzla Kampüsü mükemmel bir öğrenim ortamı ve her bir öğrencimiz için mükemmel bir yaşam alanı olarak tasarlandı. Kafeler, restoranlar, sinema salonu, alışveriş üniteleri, kız ve erkek öğrenci yurtlarıyla, futbol sahası, kapalı spor salonu, yüzme havuzu ve tenis kortlarına sahip Tuzla Kampüsü, öğrencilerimizin her türlü sosyal ve kültürel etkinliği gerçekleştirebildikleri, derslerde ve ders dışı etkinliklerde teknolojinin tüm olanaklarından faydalanabildikleri çağdaş bir kampüs.

Öğrencilerimize yalnızca eksiksiz bir akademik donanım ve mesleki eğitim değil, aynı zamanda zengin bir sosyal-kültürel ortam ve henüz öğrencilik yıllarında iş dünyasıyla yakın iletişim olanağı sağlıyoruz.

Üniversitemiz bünyesinde bulunan Kariyer Merkezi, “İş Yaşamına Hazırlık Programı” kapsamında öğrencilerimizi “Kariyer ve Yaşam Dersi”, “Happy Life Programı” ve “Girişimcilik Dersi” ile mezuniyete hazırlarken, kapsamlı staj programıyla da bu sürecin Türkiye’nin en önemli şirketlerinde deneyim kazanılarak gerçekleştirilmesini sağlıyor.

Okan Üniversitesi, öğrencilerine İngilizcenin yanı sıra Çince, Rusça, Arapça gibi dünya ekonomisinin yükselen pazarlarının hakim dillerini öğrenme olanağını da sunarak kariyerlerine daha en baştan artı değer katıyor.

Uluslararası alandaki güçlü ilişkilerimiz sayesinde öğrencilerimizin yurtdışında da iyi bir eğitim almalarını sağlıyoruz. Türkiye’den ilk kez üniversitemizin dahil olduğu Uluslararası Öğrenci Değişim Ağı (ISEP), öğrencilerimizin 50 ülkedeki 350’yi aşkın üniversiteden birini seçerek ücretsiz eğitim almalarına imkan tanıyor.

Kurulduğu 1999’dan bugüne gerçekleştirdiği doğru eğitim hamlelerine her yıl yenilerini ekleyen üniversitemiz, mezunlarının kariyer hedeflerine en hızlı şekilde ulaşması için çalışmalarını sürdürüyor. Geleceğinizin şekillenmesinde büyük rol oynayacak üniversite hayatınızın hep başarı, sağlık ve mutlulukla geçmesini diliyorum.

Sevgilerimle,
Prof. Dr. Şule Kut
Rektör

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar