Okan Üniversitesi İç Mimarlık Okan Üniversitesi, Tepeören Mahallesi, Tuzla/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 28 Mayıs 2017 / 147
Kategori : Üniversite
Konum : Tuzla
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

İç mimarlık disiplini, kullanıcıların anatomik-ergonomik-psikolojik, ekonomik-sosyolojik- kültürel tüm verilerini saptayarak teknolojik gelişmelerin ışığında konforlu, zaman tasarruflu, özgün, işlevsel, estetik, kişi ya da kurumsal kimliği özel çözümler üreterek mekânların zemin-duvar-tavan ilişkisi içinde mobilya-aydınlatma-tekstil-aksesuar vs. tüm donanımı ile tasarlanmasını kapsar. Bu dallarda eğitim alan öğrenciler insan, mekan ve mobilya ilişkilerini işlevsellik, konstrüksiyon, biçim, renk ve malzeme içerikli disiplinlerle ele alırlar.

Eğitim programının içeriğini özel ve genel mekânlarda temel tasarım ilkelerinin kavranması ve özgün tasarımcı kimliğinin kazanılmasını sağlamak amacı ile saptanmış konular oluşturur. Düşünsel ve yaratıcı kimliğin gelişmesi için hazırlanan programlarla vizyon sahibi, özgün, yaratıcı ve global platformda rekabet edebilecek donanıma sahip iç mimarlar yetiştirilmesi için gerekli ortam sağlanır.

Eğitim; değişik disiplinlerle ilişkiler kurularak kuramsal ve uygulamalı programlar; endüstri bağlantılı projeler ve seminerlerle sürdürülür.

Okan Üniversitesi İç Mimarlık
Kategori : Üniversite
Konum : Tuzla
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar