Okan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Okan Üniversitesi, Tepeören Mahallesi, Tuzla/İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 28 Mayıs 2017 / 281

Hem bireysel yaşamımızda hem toplumsal anlamda başarılı ve mutlu bir yaşam sürmek ve de yaşam kalitesini artırmak kesinlikle sağlıklı olmaya bağlıdır. Sağlığı geliştirme ise çok disiplinli bir yaklaşım ile mümkündür. Sağlığı geliştirmede sağlık eğitimi başta olmak üzere sağlık yönetimi, beslenme ve fiziksel aktivite en önemli disiplin alanları olarak karşımıza çıkıyor. Sağlık hizmeti sunulurken de bu çok disiplinli yaklaşım uzmanlaşmaya, yeni mesleklerin doğmasına ve gelişmesine neden oluyor. Günümüzde en eski sağlık mesleği olan hekimlik ve hemşirelikten sonra yüzlerce sağlık mesleği sağlık hizmetinin sunumunda rol almaktadır.

Fakültemiz bu önemli sağlık dallarından; ‘sağlık yönetimi’, ‘hemşirelik’, ‘fizyoterapi ve rehabilitasyon’, ‘beslenme ve diyetetik’ ve ‘çocuk gelişimi’ bölümlerinde eğitim sürdürmektedir. Beslenme ve Diyetetik Bölümünde Türkçe ve İngilizce iki ayrı programla eğitim veriyoruz. Sağlık Bilimleri Fakültesi, Tuzla Kampüsünde Tıp, Diş Hekimliği ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile aynı binada modern hastane simülasyon merkezi ile, laboratuvarları ile öğrencileri hastaneye gitmeden önce gerekli teorik bilgilerle donatmak ve el becerileriyle geliştirmek hedefindedir.

Hangi bölüm olursa olsun önce üniversitemizin temel felsefesi olan iş dünyasına yakın olma iddiasıyla çalışıyoruz. Tuzla’da bulunan üniversite hastanemiz dışında diğer hastanelerle gerçekleştirdiğimiz işbirliği protokolleri ile eğitimimiz sağlık sektörü ile iç içe yürümektedir. Türkçe programlarda isteyenler ingilizce hazırlık sınıfı okuyabilirler. İngilizce Beslenme ve Diyetetik öğrencilerimiz zorunlu olarak bir yıl İngilizce hazırlık sınıfı okuyacaklardır. Öğrencilerimiz bu dönemi ABD’de Miami Okan Internetional University’de geçirerek İngilizceyi Amerika’da öğrenebilirler. İsteyen öğrencilerimiz sağlık turizmi için çok gerekli olan ikinci yabancı dili eğitim sürecinde öğrenmeye başlayabilirler.

Mezunlarımız, sadece mesleğini iyi icra eden sağlıkçılar değil aynı zamanda ulusal sorunlarımıza duyarlı, insanları seven, toplumsal sağlık sorunlarını analiz edebilen aydın insanlar olacaklardır. Amacımız sürekli araştıran, bilimsel olarak sürekli kendini geliştiren, bilgi üreten, bilgi ve birikimlerini aktarabilen sağlıkçılar yetiştirmektir.

Prof. Dr. Mithat Kıyak
Dekan

Özellikler
Üniversiteler

Bir cevap yazın

Benzer İlanlar