Yeni Yüzyıl Üniversitesi Yaşlı Bakım Maltepe Mahallesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, İstanbul, Türkiye
Yayınlanan 29 Mayıs 2017 / 121
Kategori : Üniversite
Konum : Maltepe (Semt)
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git

Program Hakkında: 

Dünyada ve Türkiye’de nüfus yapısı değişmektedir. Bu değişimin bir sonucu olarak yaşlı nüfus oranı artmaktadır. Artan bu yaşlı nüfusun bakımı ile ilgilenecek profesyonellere ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Yaşlıyla uygulama boyutunda hizmeti bire bir yürütecek ve yaşlıyı bütüncül olarak ele alabilecek, bu hizmeti yürütebilecek profesyonelleri yetiştirmek amacıyla Yüksekokulumuz Yaşlı Bakımı Programı 2010-2011 öğretim yılında eğitim-öğretime başlamıştır. 

Amacımız, profesyonel alanda ihtiyaç duyulan, iş yaşamına mezun olur olmaz kabul edilebilecek beceriye sahip teknikerlerin çok hızlı bir şekilde yetiştirilmesini ve mesleki yaşamlarında ilerlemelerini sağlayacak donanımı kazandırmaktır. 

Kontenjanlar: 

“Yaşlı Bakımı Programı”nın eğitim dili Türkçe’dir. Örgün eğitim verilmektedir.İsteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı vardır. Program kontenjanı 40 kişidir. 

Kabul ve Kayıt Şartları: 

Yaşlı Bakım Programına; 4702 Sayılı Kanun uyarınca Sağlık Meslek Liselerinden sınavsız geçiş yapılabilmektedir. Genel Liselerden mezun olanlar ise YGS-2 puan türü ile başvuru yapabilmektedir. Yabancı uyruklu öğrenciler, programa üniversiteye yaptıkları direkt başvuruların değerlendirilmesi sonucunda kabul edilir. 

Sınavsız geçiş ve eğitim koşulları: 

Yaşlı Bakımı Programına Sağlık Meslek Liselerinden mezun olan öğrenciler Ortaöğretim Başarı Puanları esas alınarak sınavsız olarak girilebilmektedir. 

Verilen Derece: 

Program başarılı bir şekilde tamamlanıp, program yeterlilikleri sağlandığında Yaşlı Bakımı alanında ( 5. Seviye ) Ön Lisans derecesine sahip olunur. Bu program mezunları “Sağlık Teknikeri” ünvanı alırlar. 

Çalışma Alanları: 

Yaşlı Bakımı Programından mezun olanlar, yaşlı bakım hizmetlerinin yürütüldüğü Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu, belediyeler, hastaneler, sivil toplum kuruluşları, huzurevleri, yaşlı bakımevleri, güçsüzler yurdu, yaşlı için gündüz merkezleri, sağlık birimlerindeki yaşlıya yönelik uygulamalar, evde bakım hizmetleri, yaşlının evini düzenleme vb. alanlarda uzman gözetiminde çalışabilirler. 

DGS ile Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri: 

* Beslenme ve Diyetetik 

* Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

* Hemşirelik

* Hemşirelik Sağlık Hizmetleri lisans programlarına geçiş yapabilirler. 

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Yaşlı Bakım
Kategori : Üniversite
Konum : Maltepe (Semt)
Tel : 444 50 01
E-posta : E-posta Gönder
Website : Websiteye Git
Özellikler
Üniversiteler

Bir Cevap Yazın

Benzer İlanlar